Відійшов у засвіти провідний картограф України Юрій Лоза

15 вересня, 10:35
Відійшов у засвіти провідний картограф України Юрій Лоза
Фото: Facebook

На 72 році життя від важкої хвороби помер інтелектуал, видатний український історик і головний редактор видавництва "Мапа" Юрій Лоза.

Він — уродженець Глобиного, повідомив на своїй сторінці у Facebook краєзнавець Андрій Ковальов, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Юрій Лоза є автором першого і найповнішого 3-томного Атласу з історії України, грандіозного енциклопедичного видання, рівних якому у науковому обігу на сьогодні не було і немає.

«Власне завдяки панові Юрію картографічно реконструйовано адміністративний дизайн козацької держави Гетьманщини. Він буквально змив полуду з очей українців, які уявляли собі сотенно-полковий адміністративний устрій, як фестиваль козаків-кочовиків. Юрій Лоза без перебільшення зробив величезний, недооцінений внесок в українську науку», — зазначив історик Андрій Ковальов.

Краєзнавець додає, що померлий дослідник доклав чимало зусиль, аби зламати багато насаджених московитами стереотипів, перше за все щодо української минувшини.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", у Республіці Комі на 94 році життя помер відомий російський історик литовського походження Анатоліс Смілінґіс.

Некролог