На Росії помер один з останніх в'язнів ГУЛАГу

ІСТОРІЯ
19.06.2021, 12:37
На Росії помер один з останніх в'язнів ГУЛАГу

У Республіці Комі на 94 році життя помер краєзнавець і відомий російський історик литовського походження Анатоліс Смілінґіс.

Він зумів пережити совєцькі репресії та терор, про що повідомив на своїй сторінці вКонтакте місцевий правозахисник Ігор Сажин.

За інформацією з відкритих джерел відомо, що Анатоліс Смілінґіс народився у 1927 році у місті Плунґе у незалежній Литві у родині вчителів.

Під час першої совєцької окупації 1940-1941 років разом із тисячами інших литовців примусово депортований у Красноярськ.

Наприкінці Другої світової війни родина Смілінґіса опинилася у таборах ГУЛАГу на території Комі АРСР — їх називали "спецпереселенцями", але по суті вони були такими ж в'язнями; з 14-річного віку майбутній краєзнавець працював на лісоповалі.

Після розвалу СССР і всього соціалістичного табору молодшій сестрі Анатоліса — Риті — вдалося повернутися до Литви, сам він залишився жити у селищі Корткерос.

Живучи у Комі колишній політв'язень Смілінґіс став учителем і понад півстоліття займався історичним туризмом, шукав таємні поховання репресованих і встановлював меморіальні хрести.

Редакція "Останнього Бастіону" висловлює співчуття родині й близьким покійного.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Під час мітингу проти вирубки тропічного лісу у штаті Рондонія активісти натрапили на червонокнижну кротову кобру (Atretochoana eiselti).
13 серпня, 20:45
Економіка
Перші поставки будуть до Італії та Іспанії
18 червня, 17:26
Війна
Якщо політики оберуть цей сценарій, «це буде дуже ризикована військова операція, яка вимагатиме значних зусиль».
01 червня, 13:45
Політика
“Путін грає на протиріччях між країнами, і протистояти цьому можна лише взаємодією”.
25.11.2021, 15:00
Життя
Цьогорічний Кліматичний саміт у Ґлазґо яскраво продемонстрував відірваність сучасних еліт від більшості населення нашої планети.
09.11.2021, 07:59