Відлуння боїв в Україні: РФ провокує конфлікти в усій Євразії

ВІЙНА
17 червня, 07:18
Відлуння боїв в Україні: РФ провокує конфлікти в усій Євразії

Спілка Москва-Пекін прагне розпалити нову світову війну. Прикро визнати, але Україною та навіть Східною Європою конфлікт не обмежиться.

З таким невтішним прогнозом виступив старший науковий співробітник і директор програми трансатлантичної безпеки Центру нової американської безпеки Андреа Кендалл-Тейлор. Він досліджує реваншистські цілі РФ, пропонуючи низку конкретних рекомендацій для США та союзників щодо забезпечення європейської стабільності.

10-річна російсько-українська війна радикальна змінила пріоритети безпеки Вашинґтона і Брюсселя (у бельґійській столиці розташована штаб-квартира північноатлантичного альянсу — прим. ред.). НАТО, яке нещодавно вмирало, отримало збільшення фінансування, а ще — двох нових членів в особі Фінляндії та Швеції.

Європейські економіки нарешті злізли з російської газової голки, вживши суворих санкційних заходів. Деякі західні країни та сусіди РФ стали більш пильними щодо диверсій та кампаній впливу.

Але чи зможуть ці заходи стримати росію, що набрала обертів і кермує потягом на військових рейках, поки неясно. Кендалл-Тейлор виділяє 3 основні напрямки потенційної нестабільності, спровоковані спілкою РФ-КНР:

  • втручання Москви у внутрішні справи на периферії країни (особливо у Вірменії, Білорусі, Сакартвело та Молдові);
  • ескалація конфлікту проти НАТО через Україну;
  • криза еліт усередині самої росії, яка не вигідна Китаю, бо нестабільний васал загрожує стабільності сюзерена.

«Кожен із цих пунктів створює власні окремі проблеми. Зниження ризику нестабільності та конфліктів в Європі вимагатиме від США та союзників Вашинґтона нарощування зусиль з обмеження й стримування здатності Кремля підтримувати конфлікт в Україні. Головна мета — завадити розширенню війни за межі України та росії... Багато у чому такий підхід нагадуватиме стратегію стримування, вперше опрацьовану у 1940-х роках», — коментує ситуацію Андреа Кендалл-Тейлор.

Одночасно директор програми трансатлантичної безпеки Центру нової американської безпеки вважає доцільним продовження всебічне посилення захисту України західними державами. Спілка Вашинґтон-Брюссель не мають повторити помилки 1937-1941-х років.

«Я пропоную подальшу інтеграцію України до НАТО та ЄС, суворіше дотримання санкцій, запроваджених проти РФ і посилення стримування з боку партнерів по НАТО. Захід мусить показати сталевий характер, як у часи Холодної війни», — додає пан Кендалл-Тейлор.

Важливо, щоби західні країни підготувалися до нового планетарного конфлікту, який провокують РФ і КНР, заручившись підтримкою країн із зони  так званого «глобального Півдня». Великі економіки, що розвиваються, зокрема Бразилія, Індія, Індонезія, Саудівська Арабія і Південна Африка, зараз вагаються, чий бік обрати, але шальки терезів схиляються у бік Москви та Пекіна.

«Продумані дії дуже важливі, особливо з огляду на широкі зобов'язання Вашинґтона у сфері безпеки. Якщо США виявляться залученими до великого конфлікту із КНР в Азії, загроза опортуністичної агресії РФ проти НАТО зросте», — попереджає Кендалл-Тейлор.

Між тим, як уже раніше сповіщала медіаагенція «Останній Бастіон», керівництво НАТО розробило оборонні плани на випадок нападу московії. Союзники не уточнюють, як саме будуть діяти у разі можливої агресії.

Читайте також:
Війна
Німеччина готується до війни, а США до обміну ядерними ударами
17:45
Політика
У КНР не перший день п'ють заспокійливі препарати після оголошення результатів виборів у США. Пекін готується до протистояння з Вашинґтоном.
10 листопада, 14:03
Світ
Контури глобального конфлікту окроплені українською кров'ю. Як скоро проллється кров європейців та американців — питання часу.
07 листопада, 12:30
Війна
Деякі експерти вважають, що епоха миру в Європі закінчилася з нападом московії на Україну.
17 жовтня, 15:43
Війна
Кремль розглядає Федеративну Республіку Німеччина як ворога.
14 жовтня, 16:08
Світ
Альянс готується воювати з росією.
26 вересня, 17:03