Відновлення лісів Амазонії відбувається критично повільно через посуху

22 травня, 21:43
Відновлення лісів Амазонії відбувається критично повільно через посуху

Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.

До таких невтішних висновків дійшли науковці із Льовенського католицького університету у Бельґії. Своє приголомшливе дослідження про деградацію Амазонських тропіків вони виклали у галузевому виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

Як вдалося встановити, «критично повільний» процес відновлення лісів у Бразилії та сусідніх країнах обумовлений надзвичайною посухою, якої не було від початку спостережень за місцевим кліматом. Рівень відновлення тропічних лісів зменшився у рази після 2015 року.

«Ми вивчили супутникові зображення рослинного світу Амазонії у період від 2001 до 2019 року, проаналізували щомісячні дані про опади та порівнювали їх із місцевими показниками. Виявилися, що процес регенерації рослинності у цьому регіоні має тенденцію до уповільнення на 37%. Суворість і тривалість посухи «порушують баланс лісу», — зауважили науковці.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадає, що 38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити й негайно.

Читайте також:
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15
Історія
Науковці поставили крапку у суперечках про походження Туринської плащаниці.
24 серпня, 10:15
Світ
Майже століття знадобилося археологам і антропологам, щоби з'ясувати таємниці минулого. Команда єґиптологів може святкувати успіх.
07 серпня, 21:42
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12