Відновлення лісів Амазонії відбувається критично повільно через посуху

22 травня, 21:43
Відновлення лісів Амазонії відбувається критично повільно через посуху

Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.

До таких невтішних висновків дійшли науковці із Льовенського католицького університету у Бельґії. Своє приголомшливе дослідження про деградацію Амазонських тропіків вони виклали у галузевому виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

Як вдалося встановити, «критично повільний» процес відновлення лісів у Бразилії та сусідніх країнах обумовлений надзвичайною посухою, якої не було від початку спостережень за місцевим кліматом. Рівень відновлення тропічних лісів зменшився у рази після 2015 року.

«Ми вивчили супутникові зображення рослинного світу Амазонії у період від 2001 до 2019 року, проаналізували щомісячні дані про опади та порівнювали їх із місцевими показниками. Виявилися, що процес регенерації рослинності у цьому регіоні має тенденцію до уповільнення на 37%. Суворість і тривалість посухи «порушують баланс лісу», — зауважили науковці.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадає, що 38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити й негайно.

Читайте також:
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56