Ліси Амазонки незворотно зміняться до 2050 року — науковці
38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.
Невтішний прогноз для всієї Амазонської сельви оприлюднила команда науковців на шпальтах провідного галузевого видання Nature, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Розраховано, що за збереження поточних способів і темпів землекористування до 47% лісів незворотно зміняться до 2050 року.
Уникнути цього можна лише поєднуючи місцеві зусилля зі скорочення вирубок та глобальні ініціативи щодо зниження антропогенних викидів парникових газів. Дослідники враховували 4 наступних чинників:
- планетарні зміни клімату (включно із так званим глобальним потеплінням);
- зміну кількості та сезонність опадів (не тільки у регіоні, а й узагалі на Південній і Західній півкулях);
- суттєве збільшення тривалості сухого періоду;
- накопичені збитки від лісів.
«Ми дійшли висновку, що протягом найближчих десятиліть зміни пройдуть точку неповернення. Це поставить під сумнів стійкість цілої екосистеми та посилить зміну клімату у регіоні. Уникнути цього можна шляхом скорочення вирубки та запровадженням контрольованої глобальної ініціативи щодо зниження антропогенних викидів парникових газів», — прокоментував дослідження біолог з Університету Сан-Паулу у Бразилії професор Карлуш Нобре.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що британські науковці спрогнозували екологічний апокаліпсис. На жаль, переломні моменти в природі посилюють і прискорюють один одного.