Ліси Амазонки незворотно зміняться до 2050 року — науковці

26 лютого, 06:09
Ліси Амазонки незворотно зміняться до 2050 року — науковці
Фото: Nature

38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.

Невтішний прогноз для всієї Амазонської сельви оприлюднила команда науковців на шпальтах провідного галузевого видання Nature, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Розраховано, що за збереження поточних способів і темпів землекористування до 47% лісів незворотно зміняться до 2050 року.

Уникнути цього можна лише поєднуючи місцеві зусилля зі скорочення вирубок та глобальні ініціативи щодо зниження антропогенних викидів парникових газів. Дослідники враховували 4 наступних чинників:

  • планетарні зміни клімату (включно із так званим глобальним потеплінням);
  • зміну кількості та сезонність опадів (не тільки у регіоні, а й узагалі на Південній і Західній півкулях);
  • суттєве збільшення тривалості сухого періоду;
  • накопичені збитки від лісів.

«Ми дійшли висновку, що протягом найближчих десятиліть зміни пройдуть точку неповернення. Це поставить під сумнів стійкість цілої екосистеми та посилить зміну клімату у регіоні. Уникнути цього можна шляхом скорочення вирубки та запровадженням контрольованої глобальної ініціативи щодо зниження антропогенних викидів парникових газів», — прокоментував дослідження біолог з Університету Сан-Паулу у Бразилії професор Карлуш Нобре.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що британські науковці спрогнозували екологічний апокаліпсис. На жаль, переломні моменти в природі посилюють і прискорюють один одного.

Ліси Амазонки незворотно зміняться до 2050 року — науковці_1
Читайте також:
Опінії
Наш східний сусід живе минулим, а тому немає майбутнього. Але у своєму бажанні повернути час назад, використовує найогидніші криваві засоби.
вчора, 13:40
Опінії
Щоби повторити шлях Ґолґофи керманича Директорії УНР, ексдиректор «Кварталу 95» віддасть ворогу українські терени. Принаймні, частину.
03 липня, 07:18
Опінії
Цей оптимістичний строк запрацює від дня, коли відбудуться вибори. Проте, поки влада не налаштована на такі дії, не кажучи про реформи.
30 червня, 12:56
Політика
Вашинґтон повинен прагнути капітуляції Пекіна або знищення китайської загрози. Чи піде на цей крок новий господар Білого дому, поки не ясно.
27 червня, 06:10
Економіка
Найбільшій економіці світу загрожує нова криза. Протягом 2024-2034 років дефіцит зростатиме до $2,9 трильйона кожні наступні 12 місяців.
21 червня, 20:23
Війна
Чим ближче саміт у швейцарському Люцерні, тим голосніше звучать заяви умиротворювачів. Вони висувають вимоги не лише Україні.
30 травня, 13:42