Ліси Амазонки незворотно зміняться до 2050 року — науковці

26 лютого, 06:09
Ліси Амазонки незворотно зміняться до 2050 року — науковці
Фото: Nature

38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.

Невтішний прогноз для всієї Амазонської сельви оприлюднила команда науковців на шпальтах провідного галузевого видання Nature, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Розраховано, що за збереження поточних способів і темпів землекористування до 47% лісів незворотно зміняться до 2050 року.

Уникнути цього можна лише поєднуючи місцеві зусилля зі скорочення вирубок та глобальні ініціативи щодо зниження антропогенних викидів парникових газів. Дослідники враховували 4 наступних чинників:

  • планетарні зміни клімату (включно із так званим глобальним потеплінням);
  • зміну кількості та сезонність опадів (не тільки у регіоні, а й узагалі на Південній і Західній півкулях);
  • суттєве збільшення тривалості сухого періоду;
  • накопичені збитки від лісів.

«Ми дійшли висновку, що протягом найближчих десятиліть зміни пройдуть точку неповернення. Це поставить під сумнів стійкість цілої екосистеми та посилить зміну клімату у регіоні. Уникнути цього можна шляхом скорочення вирубки та запровадженням контрольованої глобальної ініціативи щодо зниження антропогенних викидів парникових газів», — прокоментував дослідження біолог з Університету Сан-Паулу у Бразилії професор Карлуш Нобре.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що британські науковці спрогнозували екологічний апокаліпсис. На жаль, переломні моменти в природі посилюють і прискорюють один одного.

Ліси Амазонки незворотно зміняться до 2050 року — науковці_1
Читайте також:
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
14 квітня, 07:00
Війна
У Кремлі добре усвідомлюють схильність НАТО берегти своїх військових і цивільних Тож у РФ може виникнути стимул застосувати ядерну зброю.
08 березня, 19:04
Війна
Московські стратеги ніколи не відмоляться від імперських зазіхань на землі сусідів. Люди їх турбують менше за все.
04 березня, 08:27
Світ
Ресурсна федерація московії цілком здатна «блискавично» захопити Естонію, Латвію та Литву. Питання лише у тому, коли це станеться.
11 лютого, 16:31
Війна
Кремлівський агресор не вгомониться, доки не підкорить усю Україну. Але наразі для цього окупантам усе ще бракує сил і засобів.
04 лютого, 14:53
Економіка
Великі гроші — велика спокуса і великі амбіції. А їх, як відомо, не бракує китайському комуністичному диктаторові Сі Цзіньпіну.
10 січня, 19:06