Відставні військові готувалися скинути проросійський режим Макрона, організувавши держпереворот

СВІТ
28.10.2021, 18:19
Відставні військові готувалися скинути проросійський режим Макрона, організувавши держпереворот
Фото: Соціальні мережі

ЗМІ повідомляють, що Головне управління внутрішньої безпеки Франції зуміло зупинити цей сценарій.

Головне управління внутрішньої безпеки Франції (контррозвідка) заявило про змову з метою повалення режиму Макрона та організації держперевороту, який планував колишній депутат партії «Демократичний рух» Ремі Дайє, ув'язнений наприкінці жовтня за підозрою в організації нападів на центри вакцинації, та його прихильники, повідомляє газета Le Parisien.

Розслідуючи зв'язки Дайє, контррозвідка стверджує, що виявлено факти, які вказують на те, що він створив «терористичну спільноту з розгалуженою мережею філій по всій країні».

За версією спецслужб, у ньому було багато діючих і відставних співробітників поліції, жандармерії та військових, деякі перебувають за кордоном.

Газета називає 63-річного підполковника у відставці на ім'я Крістоф М., називаючи його володарем ордену «За заслуги» перед Францією, засновником та куратором «військового» крила руху, який мав сувору ієрархію.

Зазначається, що за підсумками аналізу листування між учасниками змови, слідчі виявили щонайменше 36 «капітанів», кожен із яких відповідав за свій регіон.

Нібито планувався напад на масонську ложу

На цю мить у рамках цієї справи звинувачення висунули 12 змовникам, проте низка інших розслідувань також вказує на зв'язок Дайє з іншими рухами, у тому числі тими, які планували напад на масонську ложу в Альзасі.

Стверджується також, що у вирішальний день Дайє та його прихильники планували зібрати загони однодумців з усієї країни в Парижі, оснастивши їх поліційними щитами та саморобною вибухівкою.

Передбачалося, що після серії сутичок дійде до застосування зброї з боку “лівоохоронців”.

Це мало стати приводом перейти до силових акцій щодо повалення режиму Макрона.

Зауважимо, що враховуючи відверто антифранцузьку політику Макрона, новина про можливість військового перевороту не дивує.

Втім вкрай сумнівною виглядає доцільність організації перевороту за пів року до виборів президента Франції, які Макрон з великою долею ймовірності й так програє.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.
 

Читайте також:
Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.
12:29
Британія надасть Україні протитанкове озброєння
17 січня, 21:20
Українська комбінаторика Кремля проста: показово імітувати загрозу нападу зовні для прихованої підготовки дестабілізації зсередини.
15 січня, 14:53
РФ і КНР свідомо заблокували міжнародний пакет санкцій проти недемократичного військового уряду Республіки Малі.
13 січня, 08:27
Офіційний Пекін назвав народне повстання у Казахстані "кольоровою революцією", організованою за гроші Заходу.
08 січня, 08:09
Що пишуть світові ЗМІ щодо ризиків вторгнення в Україну на тлі «антиядерної» заяви п’яти країн
06 січня, 15:25