Війна як бізнес
Оборонні компанії отримають рекордні прибутки у найближчі три роки – Financial Times
У найближчі три роки найбільші світові компанії оборонної та аерокосмічної галузі отримають рекордні доходи через різке збільшення державних замовлень на випуск нових озброєнь на тлі зростаючої геополітичної напруги.
Про це пише видання Financial Times із посиланням на звіт дослідницької групи Vertical Research Partners.
Вільний грошовий потік 15 провідних компаній у вищезгаданих сферах до 2026 року зросте до $52 млрд – це майже вдвічі більше за їхній аналогічний сукупний показник на кінець 2021-го.
П'ять найбільших оборонних підприємств Сполучених Штатів, за прогнозом Vertical Research Partners, збільшить свій прибуток до $26 млрд протягом найближчих трьох років.
З європейських компаній у виграші виявляться BAE Systems, Rheinmetall та шведська Saab, чий сукупний вільний грошовий потік незабаром може зрости більш ніж на 40%.
«Галузь виграє від різкого збільшення військових витрат, оскільки уряди збільшують свої бюджети у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну та ескалацію напруженості на Близькому Сході та в Азії», – зазначають журналісти.
У США нещодавні законопроєкти про допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю виділили майже 13 мільярдів доларів на виробництво зброї в п’яти найбільших оборонних групах Америки – Lockheed Martin, RTX, Northrop Grumman, Boeing і General Dynamics – та їхніх постачальників.
У Великій Британії Міністерство оборони виділило 7,6 мільярда фунтів стерлінгів на військову допомогу Україні за останні три роки, включно з поповненням запасів.