Війна як час для остаточної деколонізації Полтави

ІСТОРІЯ
05.04.2022, 08:01
Війна як час для остаточної деколонізації Полтави
Фото: Google

Повномасштабне вторгнення московитської орди в Україну поставило крапку у дискусії про "унікальну російську культуру". Її просто не існує!

Відтак і будь-які пам'ятки, котрими до тепер уславлюють на Полтавщині всіляких окупантів із немитого заболоття – від Пєтра І до Ніколая Ватутіна, – мають бути демонтовані. Це потреба часу, яку не слід відкладати до дня перемоги над агресором.

Не забуваймо і те, що вулиці нашого рідного міста також несуть на собі відбиток колонізаційного минулого. Всі ці Пушкіни, Толстиє, Маяковскіє – закарбована у топоніміці колективна меншовартість українців.

Визнаймо, попри смерть двох імперій (царської та совєцької), химерний наратив окупантів тяжіє над нами на 32-му році відновленої державної самостійності, 8-му році війни та 41-й добі широкомасштабної агресії. З цим варто завершувати, причому негайно без жодних докорів сумління до некультурної російської спадщини, яка українцям завжди була чужою.

Окремо варто згадати про Ватутіна, монумент якого стовбичить у полтавському середмісті з легкої руки теперішнього (прости Господи) "мера" Олександра Мамая. Етнічний російський генерал Червоної армії з антиукраїнськими поглядами дивним чином уникнув декомунізації, хоча історики довели, що на ньому гріхів не менше ніж на Сталіні-Берії-Жукові.

Саме Ватутін у 1920-1921 роках придушував селянські повстання на Полтавщині, наказавши відбирати зерно та вбивати жінок із дітьми за спротив більшовицьким окупантам. У 1939 році він був одним із командирів совєцьких військ, які захоплювали Західну Україну, де згодом запровадили жорсткий терор і репресії.

Варто також нагадати, що за особистим наказом Ватутіна, беззбройних українців-червоноармійців відправляли у перших лавах на штурм Києва у 1943 році. "Гарматним м'ясом", яким були наші пращури, здобуто сумнозвісну перемогу над нацистами у травні 1945 року, за що і Жуков, і Ватутін (посмертно) стали героями Совєцького Союзу, ціною великої трагедії українського народу.

Саме тому ім'я "червоного генерала" має бути стерте з української топоніміки, а його пам'ятники – відправлені на смітник. Крім того, прах Ватутіна має бути вивезений із Маріїнського парку Києва якнайдалі, можливо – навіть розвіяний деінде.

Українці мають славити та пам'ятати власних Героїв, а не вшановувати вбивць своєї нації! Воєнний час якнайкраще підходить для здійснення очищення нашої землі від ворожої присутності.

Війна як час для остаточної деколонізації Полтави_1
Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Історія
В Україні панує невігластво безграмотних пристосуванців помножене на ницість. Прикро, що комусь письменник — «проблема лексичного звучання».
30 вересня, 20:34
Опінії
Громадянин РФ на посаді очільника перлини українського Причорномор'я зазнав фіаско у двобої з патріотами. Тепер справа за комунальниками.
26 вересня, 21:49
Полтава
Культурний простір другого за розмірами та кількістю населення Полтавщини поступово українізується. Російський спадок відходить у небуття.
19 серпня, 08:30
Мистецтво
Світогляд дитини формується в основному у сім'ї з малечку. І тільки держава здатна зробити зі свого юного громадянина патріота чи зрадника.
05 серпня, 13:44
Полтава
Ворожі мітки імперської присутності московитів у Полтавській області поступово зникають. Замість них утверджуються суто українські.
02 серпня, 21:46
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18