Українські вулиці мають розпрощатися з Пушкіним і Ко, — журналіст Вахтанг Кіпіані

ІСТОРІЯ
18.08.2021, 07:59
Вулиця Пушкіна у Луцьку
Вулиця Пушкіна у Луцьку
Фото: Google

«Як ви корабель назвете, так у море він і попливе...»

Тоді, коли українофоб Алєксандр Пушкін у пошані серед наших громадян, викривач Голодомору Ґарет Джонс досі лишається маловідомим.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав вітчизняний журналіст грузинського походження і головний редактор видання "Історична правда" Вахтанг Кіпіані.

За його словами, про вказану неґативну тенденцію свідчить ніщо інше, як топоніміка українських вулиць, де до тепер засіли співці імперської величі Московії.

«Вирішив перевірити, скільки в Україні вулиць, названих на честь людей, які найбільше у світі прислужились до усвідомлення лиха Голодомору — валлійця журналіста Ґарета Джонса (1 провулок — у Києві), британсько-американського історика Роберта Конквеста (2 вулиці — Бровари та Київ), "індіанця черокі з душею українця" Джеймса Мейса (теж 2 вулиці — і теж Бровари та Київ). А тепер увага — сталінський улюбленець Мічурін має понад 360 вулиць у містах і селах України, а "трубадур імперії" Пушкін — майже 600! Це не просто безпам'ятство, це скотство блюзнірство», — заявляє Вахтанг Кіпіані.

Журналіст переконаний, такі постаті як Пушкін і Ко були взяті московськими окупантами як вдалий інструмент для пропаґанди та насадження чужої нам ідеолоґії, наслідки від якої ми долаємо досі.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на Київщині відкрили барельєф одному з будителів української нації другої половини ХІХ століття — педаґоґу і перекладачу Олександру Кониському, вулиць яких в Україні так само катма.

Вулиця Пушкіна у Полтаві
Вулиця Пушкіна у Полтаві
Автор : Вахтанг Кіпіані
Читайте також:
Війна
У Києві на Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
02 листопада, 10:35
Війна
Світлій пам'яті героя-захисника України Сергія Сімчишина.
01 листопада, 15:35
Історія
Комітет гуманітарної й інформаційної політики здійснив виїзне засідання. Полтаву обрано не випадково, бо вона потребує якісної українізації.
18 жовтня, 19:25
Історія
Не забудемо подвигів українських героїв, які у боротьбі за Батьківщину, за вільне майбутнє рідних і близьких, віддали найцінніше
29 серпня, 09:25
Політика
Рідні та близькі мовознавиці запрошують усіх українців віддати шану пані Ірині Фаріон.
24 серпня, 07:13
Історія
Минуле неможливо змінити, але образ піддається перероблюванню. Його контури задаються потребами сьогодення, майбутнє ж невизначене.
12 серпня, 13:41