Війна змінює людину, особливо ту, яка не бачила фронту, сидячи у тилу

Опінії
15 січня, 09:23
Війна змінює людину, особливо ту, яка не бачила фронту, сидячи у тилу
Фото: Facebook

Пересічним громадянам великі суми грошей застелили очі. Причому грошей тих, хто їх залужив кров'ю і потом, боронячи нас від росіян.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Як же задовбали ці підрахунки зарплати військових... Ну, так може не треба було економити на армії, національній безпеці та обороні до 2014 року?

Це ж не секрет, що раніше військових вважали бомжами, лузерами, ледацюгами. І так, і 1990-х, і 2000-х з армії йшло все живе і розумне; йшло в суміжні професії, у власні справи, у наймані робітники.

Якщо прочитати будь-яку політичну програму тих часів – там скрізь були стратегічні партнерства з РФ. Там скрізь були дотації на шахтарів більше за бюджет на оборону і якийсь лютий розпил стратегічних запасів в армії.

Що далеко ходить? У нас до 24.II.2022 мачоменом вважалось якесь пухлогубе інстачмо чоловічої статі, яке зараз втекло до Лос-Анджелеса, а військовик тобі якийсь «дуже стрьомний чувак із ПТСР, який хоче на шару проїхатись на маршрутці Святошино-Боярка».

Оце зранку пили ми каву з одним нашим підопічним, який вміло скирдує вагнерівців під Бахмутом. Каже наступне (цитую майже дослівно): «Моя економіка проста. Якщо я виживу до перемоги – я знову буду займатись власним СТО. А зараз воно працює в ущерб, бо там я ремонтую тачки для нашої групи. І на цивільні замовлення нема людей і часу».

А ще він купив за власні кошти хімічні грілки, аби його підопічні не обморозили руки та ноги. Бо зима на Донбасі зовсім не курорт!

А щодо майбутнього військового, то нам доведеться утримувати значну і недешеву армію з такими сусідами. Ну, і щодо образу – якось у Парижі бачила, як у недешевому магазині група військових вибирала стильний шкіряний пояс дорогого бренду, і я не бачу в цьому поганого.

Якщо це офіційні доходи та розуміння, чому саме ці люди вартують таких коштів. Ця економія на безпеці та обороні вартувала нам найгіршого.

Коли я бачу, як розбиті красиві сімейні будинки, власні справи на північ від Києва, а головне – як кардинально виросло ірпінське кладовище, – я розумію, що можна зекономити на якійсь побутовій фігні, але не на безпеці. Не можна економити за жодних обставин на національній безпеці, особливо, коли поряд такий сусід, як РФ.

Читайте також:
Опінії
Молодь боронить своє право на спілкування українською мовою
11 березня, 12:37
Життя
У майбутньому людина розумна може перетворитися на людину розумово відсталу
09 березня, 12:22
Опінії
Втрати, бардак та провал у комунікаціях і зв'язках
09 березня, 10:02
Політика
Суд підприємця за те, що той нібито незаконно продавав електроенергію від генератора
17 лютого, 11:02
Полтава
Духовна колиска України давно стала клоакою, де здоровий глузд і моральні цінності не у пошані. Жителі попри війну чубляться через історію.
12 лютого, 08:54
Світ
Чи знали ви, що більшість детективів пишуть люди, які ніколи не стикалися з формальдегідом. Ні? Тоді розповімо у чому справа....
10 лютого, 16:30