Виробники російських ракет «Кинджал» досі отримують матеріали з Європи

ВІЙНА
26.10.2023, 08:26
Виробники російських ракет «Кинджал» досі отримують матеріали з Європи

Підрядники оборонних підприємств московії не потрапили під санкції.

Підрядники оборонних підприємств, які випускають найнебезпечніші з керованих російських ракет «Кинджал», досі не потрапили під санкції Заходу.

У такий спосіб, вони продовжують імпортувати необхідні матеріали з країн Євросоюзу.

Про це йдеться в розслідуванні російського видання The insider.

Журналісти зазначили, що після масштабного вторгнення держкорпорація «Ростех» наростила випуск «Кинджалів», вартість яких обходиться Москві в $10 млн за одну ракету.

За даними видання, й «Іскандери», й «Кинджали» виробляє «Конструкторське бюро машинобудування» (Коломна), що входить до холдингу високоточних комплексів «Ростеха».

Раніше The Insider уже писав про мікросхеми зі США (Texas Instruments, Analog Devices та Altera), які використовуються в «Кинджалах».

Тепер журналісти заявили, що московське ТОВ «ЕТС Електронікс», створене 2021 року, ввозить американські мікросхеми через китайську компанію ETC Electronics Limited.

«ЕТС Електронікс» брала участь у форумі «Армія-2022», отримавши диплом від голови міноборони рф Сергія Шойгу. Але під санкції ЄС поки не потрапила, йдеться в розслідуванні.

За даними ЗМІ, матеріали для виробництва «Кинджалів» завозять також з Європи – згідно з сайтом держзакупівель, камери тепла та холоду (виробник Espec) КБМ отримує від московського ТОВ «Остек-Тест».

«Ця фірма навіть під час війни, як показують дані ImportGenius, продовжила імпортувати обладнання Espec із Польщі. Відправником виступала компанія Intertrans Sp.zoo з міста Седльце (польська влада вже звернула на неї увагу» — зазначили журналісти.

За даними розслідування, «особливо багато» постачань йде з Німеччини. Токарні верстати постачало ТОВ «KEB-Рус» — партнер німецької компанії KEB, який у розпал війни ввозить кабелі з ФРН.

Рушничні свердла та інші інструменти виробництва Sandvik постачає ТОВ «Світ верстатника», що отримує продукцію від IR-Logistik GMBH із Берліна, з’ясували розслідувачі.

«Мізки» для ракет допомагає виробляти АТ «Радіант-ЕК», яке постачає інтегральні мікросхеми. Ця компанія ввозить із Німеччини котушки та стрічки для захисної упаковки електронних компонентів (відправник – Advantek Gmbh).

Аналогічні постачання відбуваються й з інших країн Європи. Зокрема, російське ТОВ «Сонатек», яке має держконтракти з оборонними підприємствами країни-агресорки, пропонує «сучасне вимірювальне та металообробне обладнання від провідних світових виробників».

Торгові контрагенти компанії – UAB Breitto, UAB CUST LT (Литва), Baltic Shipping Agency LTD Sp. z o.o. (Польща), Hermis Ekspo SIA (Латвія), Groupe D’Investissement Financier SA (Бельгія), Aberlink Ltd (Велика Британія) тощо.
 

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Болгарський парламент відмовився від російської нафти, не дивлячись на звільнення від заборони на її імпорт.
вчора, 15:51
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18
Економіка
Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».
25.12.2023, 10:29
Спорт
Всі російські клуби та збірні відсторонені від міжнародних змагань через військову агресію проти України.
02.12.2023, 21:00
Війна
Одну з них ремонтують на корабельні НАТО.
20.11.2023, 18:30