Вісім країн закликали обмежити пересування російських «дипломатів» територією ЄС

ПОЛІТИКА
13 червня, 16:21
Вісім країн закликали обмежити пересування російських «дипломатів» територією ЄС

Глави МЗС Чехії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі й Румунії направили листа Боррелю.

Міністри закордонних справ восьми країн Європейського Союзу закликали заборонити російським дипломатам вільно пересуватися територією ЄС та обмежити їхнє пересування країнами, де вони акредитовані. Про це глави МЗС написали в листі до головного дипломата Євросоюзу Жозепа Борреля.

Про це повідомляє Reuters.

На думку міністрів, вільне пересування власників російських дипломатичних паспортів в конкретних країнах, де вони акредитовані, послабить зловмисну діяльність по всій Шенгенській зоні.

«Розвідка, пропаганда або навіть підготовка актів диверсії є основною роботою для великої кількості російських дипломатів у ЄС», — йдеться у листі, де також додається, що хоча висилка має важливе значення, загроза залишається.

«Ми вважаємо, що ЄС повинен суворо дотримуватися принципу взаємності й обмежити пересування представників російських дипломатичних місій та членів їхніх сімей лише територією держави їхньої акредитації», — заявили міністри.

«Цей захід значно звузить оперативний простір для російської агентури», — йдеться у листі, який підписали глави МЗС Чехії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі та Румунії.

Під час війни московії проти України низка європейських країн вислала сотні російських дипломатів, а Москва у відповідь висилала дипломатів Заходу.

Повідомлялося, що рф намагається оговтатися після масової висилки країнами Європи працівників своєї розвідки, які діяли там під дипломатичним прикриттям. Тож Кремль поставив собі за мету відновити цю шпигунську мережу.

Читайте також:
Світ
Вони могли готувати диверсії на об’єктах критичної інфраструктури країни.
03 травня, 10:42
Війна
ЇЇ метою було створення російських сфер впливу в Європі.
29 березня, 11:42
Війна
Позаторік Європа почала кампанію із вигнання російських шпигунів, а тепер вони повертаються мстити. Буде кривава лазня.
07 березня, 12:27
Кримінал
Наш спільний ворог прагне загарбання земель усіх слабких сусідів. Якщо росіян не зупинити в Україні, вони прийдуть у Риґу, Прагу, Берлін.
23 лютого, 14:55
Політика
Українофоб Андрій Деркач квартирує у білоруській столиці. Зрадник налагоджує контакти з потенційною новою владою США.
08 січня, 12:27
Світ
Члени угруповання отримували завдання від російських кураторів через Telegram й отримували платню їх виконання.
19.12.2023, 18:23