Вітаємо співробітників Військово-медичного управління із 30-річчям його створення

27.11.2021, 15:05
Вітаємо співробітників Військово-медичного управління із 30-річчям його створення

27 листопада 2021 року Військово-медичному управлінню Служби безпеки України (ВМУ СБУ) виповнюється 30 років.

Сьогодні – це потужний організаційно-методичний центр, що координує та контролює роботу всіх військово-медичних підрозділів СБУ, і одночасно, сучасний лікувально-профілактичний заклад.

За цей період змінилося декілька поколінь працівників ВМУ СБУ. Але, попри природну ротацію, незмінним залишаються вірність традиціям, повага до вчителів, високий професіоналізм, доброзичливе ставлення до хворих, ветеранів органів державної безпеки, членів сімей співробітників. Тут достеменно дотримуються настанов всесвітньовідомого польського цілителя Антонія Кемпінського, почесного громадянина галицького міста Долина, який переконував, що в медицині головними ліками є сам лікар.

У центральній поліклініці ВМУ СБУ надається кваліфікована амбулаторно-поліклінічна допомога досвідченими лікарями за 26 лікарськими спеціальностями. Особлива увага приділяється вдосконаленню профілактичної роботи та диспансеризації. Щороку тисячі хворих проходять стаціонарне лікування в профільних відділеннях центрального госпіталю ВМУ СБУ. Фахівці ВМУ СБУ на науковій основі займаються вивченням і розробкою нових критеріїв визначення медичної й психологічної придатності кандидатів на службу в органах державної безпеки.

***

Рівень боєготовності будь-якої спецслужби світу, особливо в умовах війни, залежить від спроможності її керівництва забезпечити збереження, зміцнення й відновлення здоров’я особового складу. Відтак, ось уже восьмий рік поспіль кожен робочий день керівників і спеціалістів починається зі збору відомостей про стан здоров’я співробітників командирів і бійців оперативно-бойових груп, які протягом 2014 - 2018 рр. забезпечували виконання задач в районі проведення АТО, а з 2018 року беруть участь у реалізації планів ООС на Сході держави.

Чомусь вважається, що професія лікаря є однією з найменш емоційною. Можливо через відшліфовану роками особливу манеру спілкування з хворими чи лаконічний, наповнений спеціальними термінами анамнез (історія хвороби), що аж ніяк не призначений для передачі душевного стану цілителя.

Якби там не було, завдяки професіоналізму медичних працівників СБУ близько 90% військовослужбовців Служби безпеки, які постраждали в АТО, та пройшли реабілітаційне лікування, змогли повернутись до виконання службових обов’язків. І це попри складні травматичні пошкодження, вогнепальні поранення, пандемію коронавірусної хвороби СОVІD-19 тощо.

***

Голова Служби безпеки України Іван Баканов теж привітав співробітників Військово-медичного управління СБУ із 30-річчям його створення та вручив відомчі нагороди.

«Військово-медичне управління займає дуже важливе місце у структурі СБУ. Ви докладаєте максимум зусиль, аби наші співробітники у будь-якому куточку країни могли вчасно отримати фахову допомогу. І в цьому є певний символізм: Служба вже 30 років дбає про безпеку держави, а ви – турбуєтесь про самих захисників», – підкреслив Іван Баканов.

За його словами, цей підрозділ працює як злагоджений механізм, незважаючи на різні загрози та виклики.

Зокрема, після початку російської агресії на сході України, коли сотні бійців СБУ опинилися на передовій, медики Служби організовували евакуацію поранених, лікування та повноцінну реабілітацію.

Іван Баканов також подякував колективу ВМУ за ефективну організацію роботи під час пандемії коронавірусу. Адже і тестування, і лікування, і вакцинація співробітників спецслужби відбувається на високому рівні.

Начальник ВМУ Людмила Шугалей у свою чергу розповіла, як модернізується медичне обладнання та впроваджуються сучасні технології в роботу управління.

«Щодня до наших закладів звертаються сотні пацієнтів, яким проводиться ефективна профілактика та сучасна діагностика захворювань, якісне лікування та реабілітація в амбулаторних і стаціонарних умовах. Кожен співробітник ВМУ самовіддано бореться за життя та здоров’я пацієнтів, повертаючи їх здоровими до служби та до своїх родин», – зазначила вона.

Петро Шатковський, ветеран Служби безпеки України, генерал-полковник у відставці.

Олександр Христенко, ветеран Служби безпеки України, генерал-лейтенант у відставці.

Джерело: VectorNews

Автори : Олександр Христенко, Петро Шатковський
Читайте також:
Політика
Зачинатель жанру історичний роман в українській літературі був переслідуваний російською імперією, але для земляків він – славетна постать.
09 серпня, 20:34
Політика
У культурному центрі Спілки німецьких староавстрійських об'єднань земляків відбувся захід під назвою "Австрія, Габсбурґи та Україна".
17 червня, 20:32
Полтава
Небайдужі до долі України повнолітні жителі Полтавщини мають змогу набути навичок поводження з вогнепальною зброєю на спецполігоні.
15 червня, 08:09
Кримінал
Їх відмовилися захищати усі адвокати Тернопільщини
20 травня, 10:20
Світ
Міграційна криза, спровокована кремлівським бункерним щуром, зазнала поразки, як і його сумнозвісна "військова спецоперація" проти України.
06 травня, 07:17
Війна
Тривалі перемовини з командуванням російських окупаційно-терористичних сил у Маріуполі дали позитивний результат для оточених містян.
01 травня, 18:21