Влада Фінляндії залякала громадян «правим екстремізмом» і «расовою війною»

СВІТ
26.10.2020, 12:28
Влада Фінляндії залякала громадян «правим екстремізмом» і «расовою війною»
Фото: Associated Press

Економічна криза, пандемія коронавірусу і... зростання націоналізму найбільше турбують мешканців Фінляндської Республіки.

Результати відповідного соціологічного опитування нещодавно оприлюднили на сайті Фонду розвитку муніципальної сфери (Kunnallisalan kehittämissäätiö).

Громадяни цієї північноєвропейської країни побоюються, що їхнє суспільство загального благоденства зникне через намагання правих рухів нашкодити діям чинного лівого уряду.

Так, 57% респондентів (у віці від 18 до 35 років) вважає, що загострення конфліктів на ґрунті раси, національності й віросповідання підриває репутацію Фінляндії як найдемократичнішої країни Європи та світу.

Решта ж опитаних громадян (від 35 років і старше) певна, що владі країни варто сконцентрувати свою увагу на подоланні наслідків економічної кризи та пандемії коронавірусу (54% і 53% відповідно).

Знаковим є й політична орієнтованість респондентів, які занепокоєні зовсім різними проблемами.

Потенційних виборців опозиційної "Коаліційної партії" хвилює різкий спад економіки Фінляндії, а націоналістів "Справжніх фінів" — подальше збільшення нелегальних мігрантів і ґеттоїзація великих міст.

Натомість прихильників урядових Соціал-демократичної партії, "Союзу лівих сил" і "Зелених" турбує надмірна ідеологічна поляризація суспільства й нерівноправність, які зросли в останні роки.

Читайте також:
Німці – праґматична нація, котра, втім схильна робити помилки, вірячи, що перебування при владі блоку ХДС/ХСС убереже Європу від Кремля.
15 червня, 08:48
Громадяни північноєвропейської країни з одного боку задоволені карантинними обмеженнями лівого уряду, а з іншого — підтримують праві партії.
18 березня, 13:04
Більшість громадян США переконані, що результати виборів-2020 призведуть до зростання вуличного насильства на політичному ґрунті.
15 березня, 14:07
Пройти процедуру щеплення за кордоном мають намір майже 30% мешканців Санкт-Петербурга і Ленінградської області.
21 січня, 09:48
Під прикриттям створення вільної економічної зони слуги неукраїнського народу планують надати автономію ОРДЛО.
20.10.2020, 15:16