Влада Харкова та дирекція школи чинять спротив щодо її назви на честь 15-річного захисника міста

ПОЛІТИКА
13 лютого, 19:14
Данило Дідік
Данило Дідік
Фото: newsroom.kh.ua

«Керівництво школи, яке стояло біля гробу хлопчика, обіцяло, що школа буде мати ім’я Дані Дідіка, але хура й досі там».

Місцева влада Харкова та адміністрація школи чинять спротив щодо назви школи на честь юного патріота, який загинув 22 лютого 2015 року під час мирної ходи в Харкові внаслідок теракту.

Про це розповіли Руслан Горовий, письменник, керівник проектів ВГО «Магнолія» та Олександр Фоззі Сидоренко, учасник гурту ТНМК, під час пресконференції в пресцентрі «Главком».

Як відомо, тоді постраждало 11 осіб, а чотири людини загинуло. Серед загиблих був 15-річний школяр Данило Дідік.

У річницю Революції гідності 22 лютого 2015 року харків’яни вирішили довести, що Харків – це не «ватне» місто, що це Україна.

«Але знайшлися покидьки, які теж готувалися до цього маршу. Вони бачили, хто йшов в колоні, вони знали навіщо їм треба підірвати вибухівку. Трьох фігурантів справи затримали, але згодом їх віддали на обмін. Хоча ми зверталися до шостого президента не робити цього. Є більші достойники на обмін», – розповідає Горовий.

Як відомо, До сих пір школу, в якій навчався Данило Дідік, так і не названо його іменем.

«Зараз почалася ганьба. Керівництво школи, яке стояло біля гробу хлопчика, обіцяло, що школа буде мати ім’я Дані Дідіка, але хура й досі там. В один момент всі розвернулися в зворотній бік. Влада Харкова ігнорує процедуру надання школі імені Дані. І якщо ми не доб’ємося увічнення пам’яті, це означатиме, що ми самі себе не поважатимемо», – продовжує Горовий.

Олександр Фоззі Сидоренко каже, що зберегти пам'ять про Даню – його особиста справа.

«Тому що я з тієї школи, ми вийшли зі шкільного ансамблю школи №11 міста Харкова. Даня був уболівальником харківського «Металіста». У той час харківський ультрас, а всі футбольні фанати трошки хулігани, змушені були виконувати функції держави й охороняти проукраїнські мітинги. І Дідік як учасник харківського ультрас брав участь у цих акціях. Щороку відбувається футбольний турнір пам’яті Дані. Для Харкова такі медіа-події дуже важливі, адже місто весь час знаходиться на шпагаті, і тому там не все так просто», – зазначає співак.

Горовий також висловив обурення, що меморіальна табличка, яка встановлена на школі, має жалюгідний вигляд.

Учасники пресконференції окремо згадали 16-річного Степана Чубенка з Краматорська, якого у 2014 році закатували і вбили проросійські бойовики Хлопець мав тверду проукраїнську позицію, за що і поплатився життям.

«Степан Чубенко схожий з Данькою – два цілісні сформовані в поглядах юнаки. Але якщо в Краматорську ось на сесії міськради має бути розглянуто питання про те, щоб школу назвати на його честь, то в Харкові воліють все стерти з пам’яті», – говорить Горовий.

Читайте також:
Андрій Лесик прийшов на акцію зі своїми прибічниками, з прапорами та партійною символікою.
22 травня, 18:36
З матір'ю вбитої 13-річної дівчинки працюють слідчі.
30 квітня, 16:58
Дівчинка була стурбована тим, що не всі люди можуть купити собі захисні маски, тому запропонувала мамі шити маски й дарувати їх.
12 квітня, 17:49
До злочинної діяльності було залучено понад 20 учасників.
21 березня, 12:06
На відомому харківському ринку розпочалися сутички.
27 лютого, 12:37
Вказане кримінальне провадження розслідує територіальне управління ДБР у м. Полтаві.
13 лютого, 16:20