Влада Харкова та дирекція школи чинять спротив щодо її назви на честь 15-річного захисника міста
«Керівництво школи, яке стояло біля гробу хлопчика, обіцяло, що школа буде мати ім’я Дані Дідіка, але хура й досі там».
Місцева влада Харкова та адміністрація школи чинять спротив щодо назви школи на честь юного патріота, який загинув 22 лютого 2015 року під час мирної ходи в Харкові внаслідок теракту.
Про це розповіли Руслан Горовий, письменник, керівник проектів ВГО «Магнолія» та Олександр Фоззі Сидоренко, учасник гурту ТНМК, під час пресконференції в пресцентрі «Главком».
Як відомо, тоді постраждало 11 осіб, а чотири людини загинуло. Серед загиблих був 15-річний школяр Данило Дідік.
У річницю Революції гідності 22 лютого 2015 року харків’яни вирішили довести, що Харків – це не «ватне» місто, що це Україна.
«Але знайшлися покидьки, які теж готувалися до цього маршу. Вони бачили, хто йшов в колоні, вони знали навіщо їм треба підірвати вибухівку. Трьох фігурантів справи затримали, але згодом їх віддали на обмін. Хоча ми зверталися до шостого президента не робити цього. Є більші достойники на обмін», – розповідає Горовий.
Як відомо, До сих пір школу, в якій навчався Данило Дідік, так і не названо його іменем.
«Зараз почалася ганьба. Керівництво школи, яке стояло біля гробу хлопчика, обіцяло, що школа буде мати ім’я Дані Дідіка, але хура й досі там. В один момент всі розвернулися в зворотній бік. Влада Харкова ігнорує процедуру надання школі імені Дані. І якщо ми не доб’ємося увічнення пам’яті, це означатиме, що ми самі себе не поважатимемо», – продовжує Горовий.
Олександр Фоззі Сидоренко каже, що зберегти пам'ять про Даню – його особиста справа.
«Тому що я з тієї школи, ми вийшли зі шкільного ансамблю школи №11 міста Харкова. Даня був уболівальником харківського «Металіста». У той час харківський ультрас, а всі футбольні фанати трошки хулігани, змушені були виконувати функції держави й охороняти проукраїнські мітинги. І Дідік як учасник харківського ультрас брав участь у цих акціях. Щороку відбувається футбольний турнір пам’яті Дані. Для Харкова такі медіа-події дуже важливі, адже місто весь час знаходиться на шпагаті, і тому там не все так просто», – зазначає співак.
Горовий також висловив обурення, що меморіальна табличка, яка встановлена на школі, має жалюгідний вигляд.
Учасники пресконференції окремо згадали 16-річного Степана Чубенка з Краматорська, якого у 2014 році закатували і вбили проросійські бойовики Хлопець мав тверду проукраїнську позицію, за що і поплатився життям.
«Степан Чубенко схожий з Данькою – два цілісні сформовані в поглядах юнаки. Але якщо в Краматорську ось на сесії міськради має бути розглянуто питання про те, щоб школу назвати на його честь, то в Харкові воліють все стерти з пам’яті», – говорить Горовий.