Фронтовий етюд із деокупованої Слобожанщини

Опінії
18.01.2023, 08:12
Фронтовий етюд із деокупованої Слобожанщини
Фото: Facebook

У царстві руїн і віддаленої стрілкотні почуватися комфортніше за зальотні бонвівани з терас Ібіци. Зрештою, на війні не може бути інакше.

Видавець, політв'язень, публіцист

Знеструмлені міста і селища безхозно валялися вздовж берега вигнутого Осколу. У низині заливних лугів стелилася тонка скатертина диму з відтанцьованих згарищ.

Точкові влучання розкладали стіни понурих хат на фрагменти бетонного конструктора "Lego". І з кожного провулка війна збирала данину у вигляді 2-3 господ обернених на попелище.

Скуйовджений від прильотів Куп'янськ із висоти спостерігав провальні спроби ворога стати в оборону.

Порвані мости їжачились уривками арматурних струн, а повалені у воду металеві блоки закручували в'юни течії стрімко плинної ріки. Нею ділилося місто навпіл – мов снікерс і енергетик з братами в салоні фронтового авта.

На лівому березі Осколу довершувався черговий епізод війни з безславною втечею окупанта. І саме на нього у бойових донесеннях наших штабів амбітно приміряли формулювання "розгром військ".

Острашливий свист снарядів вшинковувався у силікатну плоть міста. Ворог біснувався на лівобережжі та гарячі стволи його артрозрахунків сповідували вогневий рандом у житлових кварталах.

Тими днями катапульта пригод закинула мене у компанію командира мінометної батареї на псевдо "Санта". (Ні, не того книжного правосєка з Пісків, а скромного житомирського ідеаліста з 92 окремої мехбригади).

У його мішках під очима сидів конденсат недоспаних ночей і нелюдська перевтома. Проте цього було недостатньо аби змусити древлянина до песимізму.

Тонкий пензлик гострих відчуттів лоскотав діафрагму. У сонячному сплетінні закручувалося спіраллю своєрідне відчуття урочистості та радість ризику...

Фронтовий етюд із деокупованої Слобожанщини_1
Читайте також:
Кримінал
У фронтовому Харкові нелегальна торгівля просто захопила місто
07 червня, 10:25
Опінії
У холоді покинутої сільської хати кволі мухи оживали ближче до пообіддя. Приречено билися головою об сіру запилену шибу.
08.02.2023, 18:45
Війна
"За п'ять днів ЗСУ витратили лише 32 500 снарядів з очікуваних 100 000"
30.12.2022, 19:43
Війна
Вони пройдуть за умов максимально наближених до реальних
15.02.2022, 10:42
Кримінал
Газовики вимагали від селян платити особисто їм «на кишеню».
19.10.2021, 19:52
Політика
Радянській ідеології, так само як і нацистській, не місце в Україні, адже від неї також постраждали мільйони.
09.05.2021, 19:15