Владі Норвеґії російська риба не тхне війною

ЕКОНОМІКА
26 січня, 10:36
Владі Норвеґії російська риба не тхне війною

Одне зі скандинавських королівств грає у подвійні ігри із РФ. Спершу накладає певні обмеження, потім дозволяє їх обходити за гроші чи товар.

Як повідомило Почесне консульство Норвеґії в Архангельську, торік російські траулери виловили у норвезьких водах понад 57 500 т тріски. Майже третина від цього обсягу РФ продала норвезьким компаніям, отримавши за 1,2 мільярда крон, які конвертували у $778,3 мільйона.

Проте насправді рівень постачання риби скандинавам значно більший, аніж говорять росіяни. Співробітники норвезького консульства підтвердили, що частина виловлених біоресурсів перепродується до країн-учасниць ЄС і таким чином не потрапляє до офіційної статистики, а отже обходить санкції.

«На цьому робляться доволі непогані гроші, як серед норвезьких, так і російських бізнесменів. Одночасно, на відміну від країн ЄС, у Норвегії, відсутні мита на ввезення російської риби. Тож, пройшовши через руки норвезьких імпортерів, риба також потрапляє на європейський ринок, минаючи митні збори», — пояснили дипломати.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що естонська компанія «Operail» допомагає РФ обходити санкції. Як не дивно, але Московія скористалася естонською демократією.

Читайте також:
Війна
DN Solutions під загрозою санкцій: Україна вимагає розслідування реекспорту в рф.
03 травня, 11:09
Політика
Буркіна-Фасо надала російській компанії Nordgold ліцензію на промисловий видобуток для ще одного золотодобувного проєкту.
28 квітня, 18:03
Війна
рф планує постачати газ до Ірану вже у 2025 році. Зокрема, планується як використання наявних газопроводів, так і будівництво нових.
28 квітня, 17:02
Війна
Лідирують із великим відривом США.
28 квітня, 10:11
Політика
російський суд заморозив акції російського дочірнього банку Raiffeisen, а в січні наклав на банк стягнення у розмірі 2 млрд євро збитків.
18 квітня, 16:08
Війна
Гроші на вентиляторах в росії.
16 квітня, 15:00