ВМС США та таємничі підводні НЛО

27.06.2023, 09:35
ВМС США та таємничі підводні НЛО

Дивні і найчастіше моторошні зустрічі військових із таємничими підводними об'єктами, походження яких ми поки що не в змозі зрозуміти.

Одним із цікавих проявів феномену НЛО є не те, що вони витворюють у небі над нашими головами, а те, що, схоже, відбувається в глибинах морів і океанів нашої планети.

Невідомі підводні об'єкти, або НПО, – це невідомі об'єкти, які спостерігаються в глибинах морів та океанів. І хоча вони зустрічаються рідше, ніж традиційні повітряні НЛО, вони є цікавим підвидом загадкового світу непізнаних об'єктів.

Оскільки ці дивні підводні апарати нібито переміщаються нашими водами, цілком розумно припустити, що військово-морські сили в якийсь момент мали стикатися з ними. І це справді так. Причому такі зустрічі належать до одним із найправдоподібніших повідомлень, оскільки такі історії розповідають надійні та дисципліновані свідки, яким не вигідно брехати – особовий склад військово-морських сил.

Отже, тут ми розглянемо деякі дивні і найчастіше моторошні зустрічі військових із таємничими підводними об'єктами, походження яких ми поки що не в змозі зрозуміти.

USS Tiru (SS-416)
USS Tiru (SS-416)

В 1966 відбулася досить загадкова серія подій з підводним човном ВМС США USS Tiru SS-416. Субмаріна залишила Перл-Харбор на Гаваях і прямувала до Сіетлу, штат Вашингтон, де мала простояти в ремонтному доку кілька днів, після чого вона мала взяти участь у торпедних навчаннях. Під час прямування до Сіетлу, спостерігач повідомив про щось дивне у небі на відстані близько 2 миль, і він попросив інших моряків перевірити це, але в цей момент вже й радарна станція човна зафіксувала аномальний контакт. Один з очевидців, член екіпажу на ім'я Джим Спейсер, розповів про те, що сталося в книзі “UFO Casebook”:

“Спостерігач відмовився пояснити старому, що саме він побачив, і натомість наполягав на тому, щоб спостерігач правого борту і сам старпом подивилися в тому ж напрямку. Троє моряків у біноклі почали розглядати вказану область і були вражені, побачивши, як металевий корабель розміром більше футбольного поля падає в океан прямо з хмар. Видно було, як він перекинувся на бік, і коли він упав у воду і зник у глибині, над поверхнею злетіли величезні водяні гейзери.

Спостерігач лівого борту також підтвердив, що бачить об'єкт. Старпом і спостерігач правого борту втратили мову. Однак через кілька хвилин усі вони були в захваті, коли НПО знову піднявся з води і, обертаючись, поринув у хмари. Приблизно в цей же час гідроакустик доповів на місток про радіолокаційний контакт на тій самій відстані і по тому пеленгу і про дивні ехосигнали на сонарі.

На момент, коли об'єкт знову вирвався з води і піднявся в повітря, на містку вже був присутній капітан, якого викликав гучним зв'язком старпом. Тобто загалом п'ять матросів та офіцерів стали свідками цієї події. Усі п'ятеро ще якийсь час продовжували спостерігати за небом, але більше нічого не відбувалося. Незабаром підводний човен вийшов із зони видимості, і капітан наказав усім свідкам, що вони не повинні обговорювати побачене ні з ким і ні за яких обставин. Він заявив, що цей інцидент є таємною інформацією. Потім капітан спустився і відправив радіоповідомлення командуванню.

Не було жодних сумнівів у тому, що саме ми бачили. Це був металевий корабель із механізмами на зовнішній стороні та навколо нього. Схоже, що за периметром у нього були якісь вікна чи лінзи. Він не давав жодного шуму, принаймні ми нічого не чули. Він не порушував роботу електричних систем підводного човна і не впливав на гірокомпас. Він був дуже схожий на круглий літаючий "корабель". На морський корабель. Хоча мав форму блюдця з перекинутою в ньому чашею, і він був величезним. Поки я живий, ніколи цього не забуду”.

Підводному човну вдалося дістатися місця призначення без подальших інцидентів, а свідки так і не змогли зрозуміти, що вони ж там бачили.

Ще один подібний випадок стався 1991 року біля західного узбережжя Південної Америки. Свідок стверджує, що на той час він був старшиною оперативної та розвідувальної служби, і служив на борту есмінця супроводу класу “Нокс” USS Kirk FF1087, і що вони були у складі сил з перехоплення наркотрафіку, що складалися з USS Kirk та ще трьох кораблів ВМС. Їх основним завданням було патрулювання з використанням мережі радарів для відстеження та подальшого перехоплення літаків з наркотиками, що вилітають із Колумбії, Панами та Гватемали, а також для захоплення будь-яких контрабандних суден, які їм вдавалося виявити.

Свідок каже, що його основне місце було у Бойовому інформаційному центрі CIC, який він та ще 22 спеціалісти обслуговували 24 години на добу, 7 днів на тиждень, змінюючи один одного у дві зміни по 11 осіб.

USS Kirk (FF-1087)
USS Kirk (FF-1087)

О 2-й годині ночі 16 грудня він був на чергуванні в CIC. Ніч була спокійна і нічого не відбувалося. Він каже, що скористався перервою, щоби піднятися на місток. У цей час все судно знаходилося в режимі, що називається “затемнене судно”, коли всі зовнішні вогні були вимкнені, так само як і на містку, тобто все навколо було слабо освітлене тільки панелями приладів. Його приятель цієї ночі стояв черговим по палубі і вони разом невимушено балакали поки видався вільний час. І раптом все навколо осяяло червоним кольором:

     “Це з'явилося раптово і з нізвідки, як величезний спалах фотоапарата. Пам'ятаю, що праворуч по курсу на рівні моря раптом начебто ввімкнули яскравий червоний прожектор, який висвітлив весь наш корабель. Спалах висвітлив лише наш корабель, не навколишній океан, тільки наш корабель. Це сталося так швидко, що старпом, штурман і я втратили дар мови приблизно на 5 секунд, в цей час я подивився на старпома і запитав його, чи бачив він щойно це світло. Він похмуро відповів "так".

     Потім я спитав штурмана, і він відповів ствердно. Тоді я взяв у штурмана гарнітуру зі звуковим харчуванням і запитав у носового та кормового оглядачів, чи бачили вони щойно такий самий червоний спалах, на що носовий оглядач відповів: “Так! Що це було?". Кормовий також підтвердив. Потім я негайно зв'язався з CIC і запитав офіцера CIC, чи поблизу літаків чи надводних кораблів немає, на що той відповів, що все чисто.

     Нема ні літаків, ні кораблів, ні підводних човнів. Те, що щойно сталося, не мало жодного сенсу. Спалах виходив з моря, прямо від нашого правого борту (начебто він торкався нашого носа), і піднімався вгору швидкими імпульсами, створюючи ефект яскраво-червоного спалаху. Іншою дивністю було те, що нею виявилося освітлене лише судно. Чи не навколишнє море, а тільки наше судно. До цієї події я не вірив у жодні НЛО або що там ще є.

     Але я анітрохи не сумніваюся, що наше судно, що йде зі швидкістю 12 вузлів, того дня підійшло прямо до підводного невідомого літального апарату. Я думаю, що ті, хто керував цією штукою, мали уявлення про те, що ми підпливли до них. І ще я думаю, що б це не було, воно злетіло дуже незаплановано і швидко, і хотів так само швидко впізнати нас, тому і виник той спалах, спрямований тільки на наш корабель”.

Зрештою, після довгих роздумів вони вирішили не будити капітана, а просто зареєструвати це в судновому журналі як "нез'ясовне явище".

USS Memphis
USS Memphis

Ще одна зустріч із чимось дивним відбулася з підводним човном ВМС USS Memphis приблизно в жовтні 1989 року. 24 жовтня субмарина виконувала завдання з охорони стартового майданчика шатлів у Флориді, патрулюючи приблизно за 150 миль від узбережжя, коли щось дуже велике було зафіксовано гідролокатором і стало швидко наближатися до них. У цей момент майже всі прилади на підводному човні вийшли з ладу:

     “Субмарина була несправна, наші баки виходили з-під контролю, ми втрачали навігацію, а зв'язок був повністю вирубаний. Ми зупинили хід та спробували відновити контроль над човном. Навіть системи управління в зоні реактора почали давати збої, а це вже становило серйозну небезпеку не лише для нас. Тому капітан наказав терміново заглушити реактор, спливти на поверхню та перейти на дизельні двигуни. Коли корабель сплив, я подався на свій вахтовий піст. Ми, як і раніше, мали труднощі з електронікою, але механічні пристрої, такі як дизельні двигуни, кухонні плити і турбіни, були в порядку”.

На цьому проблеми для них не закінчилися, тому що з води з'явилося те, що викликало неполадки в системах керування підводним човном – величезний об'єкт у вигляді перевернутої літери V:

     “Цей великий об'єкт був більше півмилі у діаметрі. НЛО зробив половину кола навколо нас, потім пройшов недалеко від корми, внаслідок чого наша електроніка остаточно збожеволіла. У нас були незворотні ушкодження в системі зв'язку та здохли сонари. Ми були у надводному положенні і на поверхні в цей час йшов дощ. Але коли об'єкт пролітав над кормою, я виразно бачив, що дощ припинився під його червоним свіченням. А море під ним, здавалося, здійнялося майже на фут.

     Пролітаючи над нами, він не видавав жодних звуків. Коли НЛО закінчив свій проліт над кормою, він сповільнився. Небо над ним стало яскраво-червоним, а потім він на величезній швидкості рвонув угору і зник. Коли об'єкт відлетів, наш човен повернувся в нормальний стан, за винятком радіо та гідролокатора, вони повністю були виведені з ладу. Ми провели швидку перевірку всіх систем, і капітан наказав нам повернутися на реакторну потужність та розпочати рух.

     Потім капітан відвів двох старшин, виконавчого офіцера та мене до кают-компанії. Він наказав, щоб ми не поширювали жодних чуток, поки ми не матимемо можливості поговорити з командувачем підводного флоту Атлантики. Ми досягли порту приблизно за 7 годин, де мене взяли під охорону. Напевно, щоб не балакав нікому зайвого. Двоє матросів і я погодилися бути свідками цієї події з НЛО. Крім того, я встиг зняти його за допомогою лазерного далекоміра, тому тільки у мене були його точні розміри.

     Я ввімкнув лазер, коли об'єкт ненадовго завис прямо над нами і отримав точні свідчення. Ми просиділи близько трьох годин, коли прибув офіцер з ВПС і розповів нам історію про метеосупутник, що вибухнув. Закінчилося тим, що командування ВМС перевело практично всіх членів екіпажу на нові місця служби. Це стосувалося капітана, виконавчого офіцера та всього екіпажу. Їх розділили, чого майже ніколи не трапляється, якщо тільки один із них не отримає підвищення, чого не сталося”.

USS Carl Vinson (CVN-70)
USS Carl Vinson (CVN-70)

А нещодавно з'явився звіт старшини Джона Баумана, який у 2010 році служив на борту авіаносця USS Carl Vinson класу Nimitz. На той час корабель знаходився біля берегів Гаїті, доставляючи гуманітарну допомогу до регіону, який щойно пережив катастрофічний землетрус. Цього дня він мав перерву, і він сидів на палубі пускової установки ЗРК і просто дивився на воду, що він часто робив. Йому подобалося спостерігати за підводним світом. Він бачив "все - від акул, дельфінів і китів до гігантських кальмарів, морських черепах і меч-риб", але цього разу він побачив щось зовсім незнайоме. Пізніше він розповів про те, що сталося, і про свої думки з цього приводу:

     “Я дивився у воду зверху, коли великий білий об'єкт, приблизно двадцяти футів (6 метрів) у довжину, раптово з'явився в полі мого зору піді мною, рухаючись праворуч, і помчав у глибину так само швидко, як і з'явився. У мене був досить хороший орієнтир, наскільки великим чи глибоко було щось у воді – ватерлінія корабля. Я не міг зрозуміти, що я щойно побачив. Це безперечно був твердий об'єкт, але коли він опустився, його передня частина швидко зруйнувалася і зникла.

     Важко усвідомити щось подібне, і я досі відчуваю певну невпевненість, бо це не має сенсу. Це могло бути будь що. Русалка, що швидко рухається з дивовижною здатністю повністю зникати, дуже велика акула-альбінос або кит-альбінос. Це могла бути навіть оптична ілюзія, але вона відкидала власну тінь, і тому я зміг сприйняти її як твердий об'єкт. Я розумію, що інформації дуже мало, але я сподіваюся, що моя історія та безліч схожих інших допоможе розгадати таємницю, чи є вони земними супротивниками, які дурять нам голови чи нелюдські сутності”.

Коли він доповів своєму начальникові, від нього просто відмахнулися і не сприйняли всерйоз. Що ж насправді побачив Бауман? Хто знає.

LCS-12 USS Omaha
LCS-12 USS Omaha

Про деякі цікаві випадки появи НЛО повідомляли багато службовців ВМС США, навіть були опубліковані кадри, на яких видно, як НЛО входить у воду. Головним із доказів цього є відео, зняте біля узбережжя Сан-Дієго в липні 2019 року екіпажем корабля USS Omaha. На відео, яке опублікував дослідник НЛО та режисер-розслідувач Джеремі Корбелл, видно, як сферичний об'єкт пролітає над кораблем, а потім спускається у воду, а один із членів екіпажу вигукує: “Ого! Як він шльопнувся!”.

Відео викликало великий ажіотаж в Інтернеті, але воно стало ще цікавішим, коли Корбелл заявив, що на пошуки об'єкта був відправлений підводний човен ВМС, але він нічого не виявив. Натомість з'явилася інформація про те, що приблизно водночас американські субмарини засікали під водою у цьому районі та інші загадкові аномальні об'єкти, які, здавалося, не піддавалися законам фізики. ВМС підтвердили, що ці кадри були справжніми, але пояснити їх не можуть.

Том Роган із Washington Examiner з приводу кадрів із USS Omaha висловився так:

     “Завдяки цьому відео ми дізналися більше про взаємодію між підводними човнами ВМС США – атомними балістичними та ударними, між іншим, підводними човнами – і кимось чи чимось дуже дивним, яке може рухатися під водою зі швидкістю у сотні вузлів. Ми критично мало знаємо про те, що відбувається у глибинах наших морів та океанів. Але ж сотні вузлів на годину під водою? Я навіть не уявляю, як таке можна усвідомити чи уявити. Але дуже надійні джерела підтверджують, що таке існує, і ці дані мають ВМС США”.

І це було тільки одне спостереження серед багатьох НЛО, які також були помічені в цьому районі під час шквалу дивної активності, включаючи швидко рухається і тепер знаменитий НЛО "тік-так", "піраміду, що літає", яка також була знята на плівку, та інші . Коли відео та фотографії цих подій просочилися і почали активно поширюватися в Інтернеті, то військові не мали іншого вибору, окрім як розібратися з усім цим. Один із представників Пентагону заявив наступне:

     “Я можу підтвердити, що згадані фотографії та відео було зроблено військовослужбовцями ВМС. UAPTF (Цільова група з невідомих повітряних явищ Управління військово-морської розвідки США) включила ці інциденти до своєї поточної перевірки. Як ми вже говорили раніше, для підтримки безпеки операцій і, щоб уникнути розголошення інформації, яка може бути корисною потенційним противникам, Міністерство оборони не обговорює публічно деталі спостережень або вивчення повідомлень про вторгнення на наші полігони або у встановлений повітряний простір, включаючи і вторгнення, які спочатку було позначено як Непізнані повітряні явища”.

Луїс Елізондо – колишній спеціальний агент контррозвідки армії США
Луїс Елізондо – колишній спеціальний агент контррозвідки армії США

Більш конкретно щодо цього висловився Луїс Елізондо, колишній директор програми Пентагону з виявлення передових аерокосмічних загроз:

     “Уявіть собі технологію, яка може витримувати навантаження від 6 до 700G, яка може літати зі швидкістю 13 000 миль на годину (21 000 км), яка може ухилятися від радарів, яка може літати повітрям, у воді і, зрештою, у космосі. І, між іншим, немає ніяких очевидних ознак працюючих двигунів, ні крил, ні керуючих поверхонь і може кинути виклик природному впливу земної гравітації. Саме це ми зараз і спостерігаємо.

Ще раз. Правдивість цих повідомлень є цілком обґрунтованою, оскільки ми маємо справу з досвідченим персоналом ВМС, який знає море і те, що можна очікувати там знайти.

З чим ми маємо справу?

Що це за таємничі кораблі, які, схоже, провокують навіть добре озброєні військові судна? Звідки вони та що їм потрібно? Поки що це залишається невідомим, але зі зростанням визнання військово-морським флотом, що ці штуки справді існують, такий стан справ змушує задуматися і, можливо, вже починати турбуватися. Поки більшість людей блаженно живуть своїм повсякденним життям, у морських глибинах відбувається щось незрозуміле і вислизає від нашого розуміння.

Читайте також:
Світ
США відкривають ширший доступ до матеріалів про «невстановлені аномальні явища»
04.09.2023, 09:14
Світ
Водночас Пентагон заперечує наявність знищеного космічного корабля прибульців.
28.07.2023, 14:05
Світ
Невже ми скоро дізнаємось про існування інопланетян? На думку NASA, не варто особливо сподіватися.
24.07.2023, 09:20
Світ
Тривають суперечки щодо того, чи знайшов вчений з Гарварду уламки космічного корабля інопланетян на дні Тихого океану.
17.07.2023, 11:24
Світ
НЛО пожвавлюють нашу уяву і змушують нас задуматися про високорозумне життя за межами Землі.
05.06.2023, 15:25
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
вчора, 21:48