Водень впливає на зміну клімату сильніше за вуглекислий газ
Міжнародна комісія з американських, британських і французьких науковців закликала промисловців запобігати надмірному витоку водню.
Результати відповідного багаторічного дослідження оприлюднили у профільному виданні "Phys.org", повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що водень (Hydrogen) хоч і не є парниковим газом, але впливає на глобальні кліматичні зміни майже у 12 разів сильніше за вуглекислий газ (CO2), збільшуючи концентрацію метану, озону та інших сполук в атмосфері.
«Наша команда, перебуваючи у міжнародному центрі кліматичних досліджень "CICERO" у Норвегії, проаналізувала 5 різних моделей хімії атмосфери, щоб оцінити вплив водню на її склад. Виявилося, що потенціал цього найлегшого газу серйозно недооцінений. Ми закликаємо компанії моніторити витікання водню та намагатися їх запобігати», – коментують своє дослідження науковці.
Щоправда, станом на тепер, поки що для цього у багатьох урядів (перш за все на Заході – прим. ред.) не вистачає технологій, тоді як в інших простого бажання (маємо на увазі Схід і "глобальний Південь" – прим. ред.).
Як і годиться, "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що науковці-біологи з Пуерто-Рико запропонували розробити екологічні кондиціонери із грибів.