Волгоградський НПЗ зупинив переробку після атаки дронів — Reuters

ВІЙНА
01 червня, 19:54
Волгоградський НПЗ зупинив переробку після атаки дронів — Reuters

Нафтопереробний завод у Волгограді у росії призупинив перероблювання нафти після атаки українських дронів 29 травня.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

За даними співрозмовників журналістів, установка перегонки сирої нафти АВТ-1, яка забезпечує 40% потужності заводу, була зупинена.

Інші установки, АВТ-6 та АВТ-5, також були зупинені.

Генеральний штаб ЗСУ повідомляв, що в ніч проти 29 травня українські військові уразили Волгоградський нафтопереробний завод у росії, а також нафтову станцію «Ярославль-3» та інші російські об’єкти. Волгоградський НПЗ уразили військові підрозділів Deep-strike ССО.

Завод належить російській нафтовій компанії «Лукойл» і переробляє близько 15 мільйонів тонн нафти на рік, що робить його одним із найбільших нафтопереробних підприємств півдня рф.

Як вказують в ССО, він виконує функцію стратегічного паливного хабу між фронтовими та тиловими російськими підрозділами, а також забезпечує Чорноморський флот рф бензином, дизельним та авіаційним пальним.

Більше про наслідки атак на НПЗ у росії

Раніше Reuters писало, що в центрі росії були змушені зупинитись або скоротити виробництво пального майже всі великі нафтопереробні заводи. Це пов’язано з останніми атаками українських дронів.

Серед нафтопереробних заводів, що стали цілями для українських дронів, — Кіриський НПЗ, Московський і Рязанський НПЗ, а також заводи в Нижньому Новгороді та Ярославлі.

За даними джерел Reuters, один із найбільших нафтопереробних заводів росії — Кіриський НПЗ з потужністю 20 мільйонів метричних тонн на рік — повністю зупинений із 5 травня.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Політика
Замах на Патрушева: путін утрачає контроль над силовими кланами
вчора, 10:30
Світ
Сайт Apple також перестав відкриватися на росії без VPN. Користувачі масово скаржаться на збої.
14 липня, 14:11
Політика
Гундяєв їде до Казані перевіряти темпи християнізації Татарстану.
14 липня, 11:49
Війна
Виробництво бензину в рф впало до рівня, еквівалентного лише близько 65% від середнього сезонного споживання.
10 липня, 19:11
Війна
Москва терміново укріплює авіазавод, де виробляють винищувачі Су-57 і Су-35. Захисні споруди зводять навіть навколо рипаркованих літаків.
10 липня, 13:18
Війна
Чим більше ударів по НПЗ, тим сильніше рф залежить від імпортного бензину.
09 липня, 19:05