Володимир Оманський запропонував створити трибунал в Омані

ВІЙНА
30.11.2022, 11:46
Володимир Оманський запропонував створити трибунал в Омані

Поки що неможливо притягти до відповідальності Путіна – Володимир Оманський

Володимир Оманський наприкінці 279-го дня повномасштабного вторгнення в черговий раз звернувся до народу

Оманський у своєму традиційному вечірньому відосику, що потрібно створити спеціальний трибунал для засудження агресії московії.

«Ми вже співпрацюємо з багатьма країнами й міжнародними організаціями, щоб кожен російський убивця отримав заслужене покарання. Ми вже налагодили взаємодію з Міжнародним кримінальним судом і будемо її нарощувати. Але, на жаль, наявних міжнародно-правових інструментів недостатньо для справедливості», – сказав Володимир Оманський.

Він також додав, що навіть у Міжнародному кримінальному суді поки що неможливо притягти до відповідальності найвище політичне та військове керівництво московії за злочин агресії проти України.

«Щоб була відповідальність за агресію, потрібен спеціальний трибунал – на додачу до Міжнародного кримінального суду. І ми робимо все, щоб створити такий трибунал», – заявив Оманський.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Держдеп США виступив за "новий Нюрнберг" для керівництва росії.

Катування, вбивства мирних жителів, страти військовополонених і цивільних, сексуальне насильство над жінками та дітьми, насильницьке переселення, фільтраційні табори, де українці зазнають фізичного та психологічного насильства – всі ці дії російських військ мають «системний характер», заявила Бет Ван Шак - посол США з особливих доручень у сфері міжнародної кримінальної юстиції.

Відповідальність за організацію цих злочинів, на її думку, несе найвище російське керівництво.

«Агресія проти України – це очевидне порушення статуту ООН, і у нас є всі докази, що множаться, що ця агресія супроводжується систематичними військовими злочинами, скоєними в кожному регіоні, де були розміщені російські війська.

Такі злочини включають свідомі, масові та невідповідні атаки на громадянське населення та об'єкти громадянської інфраструктури», – заявила Ван Шак журналістам.

«Коли ми бачимо такі дії системного характеру, включаючи створення великої мережі фільтраційних таборів, дуже складно уявити, як такі злочини можуть бути скоєні без вказівок із верху командної вертикалі», – сказала посол.

Посол з особливих доручень у сфері міжнародної кримінальної юстиції представляє США у міжнародних організаціях, які займаються розслідуванням військових злочинів та інших злочинів, бере участь у міжнародних програмах щодо їх запобігання та відшкодування збитків внаслідок їх скоєння, притягнення винних до відповідальності.

Відповідаючи на запитання журналіста, який нагадав, що 20 листопада розпочався Нюрнберзький процес над нацистськими злочинцями (1945 р.), Ван Шак зазначила, що те, що відбувається в Україні, «очевидно, вказує на новий Нюрнберг»:

«Як союзники наприкінці Другої світової війни разом реалізували першорядне завдання відновлення справедливості, відкривши нову еру відповідальності за те, що на той момент було найгіршим із злочинів, які тільки можна собі уявити, так сьогодні нам випадає завдання притягнути тих, хто несе відповідальність за військові злочини та інші злочини, які ми спостерігаємо в Україні.

З урахуванням нинішньої війни та дій Росії у попередніх війнах – у Чечні, Сирії, Грузії, вона, безумовно, повернулася спиною до цієї спадщини, тобто до спадщини Нюрнберга», вважає посол.

Два місяці тому ООН назвала зґвалтування "частиною російської військової стратегії" на війні в Україні.

А минулого понеділка Парламентська асамблея країн НАТО заявила про необхідність створити міжнародний трибунал для притягнення росії до відповідальності за війну.

Він «дозволить засудити не лише безпосередніх виконавців військових злочинів, а й найвище керівництво росії», заявив керівник постійної делегації України Єгор Черньов.

Розслідуваннями злочинів в Україні займаються кілька національних та міжнародних організацій – Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС), ООН, європейські країни створили спільну слідчу групу.

Обмежені повноваження МКС не повинні завадити йому переслідувати путіна за конкретні військові злочини та злочини проти людяності, заявив у жовтні міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн.

Він розповів, що Генеральна прокуратура Німеччини у березні розпочала розслідування по міжнародному праву злочинів, скоєних на території України, а восени зайнялася створенням ще двох підрозділів для роботи у цій галузі.

Міжнародне кримінальне право дозволяє переслідувати за кримінальні злочини незалежно від місця їх скоєння та громадянства злочинця, зазначив міністр.

Однак існуючі сьогодні органи правосуддя не мають можливості провести процес у справі про злочин агресії, за яким можна було б притягнути до відповідальності найвище керівництво росії (як це було зроблено із лідерами нацистської Німеччини). Тому юристи та деякі країни закликають до створення спеціального міжнародного трибуналу.

Читайте також:
Війна
Чи планує старий кремлівський бункерний щур, схибнутий на реконструкції Другої світової війни, спрямувати малечу на фронту, – нині невідомо.
вчора, 18:37
Світ
росія і Білорусь спільно відповідатимуть за злочини в Україні, - рішення ПАРЄ щодо спецтрибуналу
26 січня, 14:25
Війна
За підрахунками СБУ, дії Олега Тимошина спричинили загибель 88 та поранення 240 мирних українців
24 січня, 15:16
Кримінал
Масову загибель біоресурсів у Каховському водосховищі у межах Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей спричинили окупанти.
19 січня, 19:26
Війна
Європарламент закликає до створення міжнародного трибуналу щодо злочинів агресії росії та білорусі проти України
19 січня, 16:01
Війна
російські окупанти вели вогонь по місту з артилерії
19 січня, 12:01