Вони загинули у битві за Київ

ВІЙНА
08.11.2023, 11:38
Пам’ятний меморіал в селі Блощинці на Київщині
Пам’ятний меморіал в селі Блощинці на Київщині

На Київщині та Житомирщині встановили пам’ятні меморіали на честь героїчних льотчиків 40 бригади тактичної авіації.

Ціною власного життя військові льотчики 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» захистили столицю від ворожої навали, коли в небі проти одного-двох  українських літаків протистояло 4-5-12 бортів агресора. Але всі, як один, билися з лютим ворогом до кінця.

Про це повідомляє пресслужба повітряного командування «Центр».

На Київщині та Житомирщині було відкрито пам'ятники:

  • Герою України, полковнику В’ячеславу Єрку у селі Володимирівка на Київщині.
Вони загинули у битві за Київ_1

  • Герою України, підполковнику Олександру Бринжалі – в селі Раковичі на Житомирщині.
Вони загинули у битві за Київ_3

  • Герою України, підполковнику Андрію Люташину – в селі Березівка на Київщині.
Вони загинули у битві за Київ_5

  • Герою України, капітану В’ячеславу Радіонову – в селі Мала Салтанівка на Київщині.
Вони загинули у битві за Київ_7

  • Підполковнику Володимиру Коханському та старшому лейтенанту Роману Пасульці – в селі Блощинці на Київщині.
Вони загинули у битві за Київ_9
Володимир Коханський
Володимир Коханський

На пам’ятних заходах були присутні: керівний та особовий склад ПВК «Центр», військові капелани, рідні та родичі загиблих, представники місцевої влади та громад.

Пам'ятаймо наших славних і героїчних воїнів! Адже про бойові подвиги, які здійснили наші пілоти, мають пам’ятати навіки!

Вони загинули у битві за Київ_13Вони загинули у битві за Київ_14Вони загинули у битві за Київ_15Вони загинули у битві за Київ_16Вони загинули у битві за Київ_17Вони загинули у битві за Київ_18Вони загинули у битві за Київ_19Вони загинули у битві за Київ_20Вони загинули у битві за Київ_21Вони загинули у битві за Київ_22Вони загинули у битві за Київ_23Вони загинули у битві за Київ_24Вони загинули у битві за Київ_25Вони загинули у битві за Київ_26Вони загинули у битві за Київ_27Вони загинули у битві за Київ_28Вони загинули у битві за Київ_29Вони загинули у битві за Київ_30Вони загинули у битві за Київ_31

Варто відзначити, що на честь Героїв — «Привидів Києва» рік тому за ініціативою та сприяння ГО «Захисники неба» та БФ «Для моєї України» на столичному Подолі було також відкрито мурал — це графічне зображення що втілює в собі збірний образ військових льотчиків. 

Вони загинули у битві за Київ_32

А нині спільно з київською владою вирішується питання, щодо перейменування Повітрофлотського проспекту  на честь Повітряних Сил Збройних Сил України.

Читайте також:
Політика
Чин загиблого за незалежність України Тараса «Хаммера» Бобанича вшанований Організацією Української Молоді «ГРІМ»
06 лютого, 18:26
Опінії
Як би це не звучало, але всі імперії (поки) завжди виграють в однієї людини чи навіть у бездержавної нації коштом ресурсів. У цьому сила.
24 січня, 20:36
Полтава
На центральній площі міської громади відкрили Галерею Героїв. У перспективі планується створити меморіальний комплекс з мармуровими стелами.
24 січня, 12:32
Мистецтво
23 січня 1921 року більшовики убили композитора Миколу Леонтовича
23 січня, 09:16
Історія
Унікальне поєднання часів і просторів: біля села Сичавка, на головному військовому кладовищі Південнівської громади.
20 січня, 09:23
Мистецтво
«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
17 січня, 09:41