Вовче правосуддя

ПОЛІТИКА
12 лютого, 17:26
Вовче правосуддя

Вища кваліфікаційна комісія суддів нарешті визнала суддю одіозного суддю Вовка не здатним вершити правосуддя

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) на засіданні 12 лютого  ухвалила рішення, що Павло Вовк не може здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби комісії.

«Комісія вирішила визнати Вовка Павла В’ячеславовича таким, що не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду у зв’язку з неявкою в засідання без поважних причин» – зазначила пресслужба.

Нагадаємо, 17 липня 2020 року НАБУ провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявило про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрюють у створенні в суді «злочинної організації з метою захоплення державної влади».

Водночас Національне антикорупційне бюро України розсекретило частину матеріалів провадження, відкритого щодо голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще шістьох суддів, зокрема, записів телефонних розмов із голосами, схожими на голоси Холоднюка, Вовка та інших суддів ОАСК. На записах зафіксовані зловживання суддів Окружного адміністративного суду Києва.

Нагадаємо, що у квітні 2021 року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро затримало «на гарячому» при отриманні ста тисяч доларів хабаря рідного брата судді Павла Вовка. За попередньою версією, гроші призначалися для самого голови ОАСК Павла Вовка.

У НАБУ зазначили, що під час обшуку виявлені великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн доларів США, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч грн і 100 шекелів.

9 квітня суд відправив брата голови Окружного адмінсуду Павла Вовка під варту до 4 червня з альтернативою застави у 35 млн 185 тисяч гривень.

20 вересня НАБУ повідомило, що Зонтову вручили ще одну підозру – у внесенні недостовірних відомостей до декларації. Адвокат Зонтова стверджував, що нової підозри не було, а було перекваліфіковано раніше пред'явлене обвинувачення, причому з нього забрали підозру у хабарництво, і «тепер він звичайний шахрай». Захисник акцентував увагу на тому, що в новій підозрі повністю змінено всі обставини справи, зокрема в ній уже немає голови ОАСК Павла Вовка як учасник схеми.

15 грудня брат голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка адвокат Юрій Зонтов, вийшов з-під арешту. За нього внесли заставу 7,6 млн гривень.

Читайте також:
Політика
Причиною звільнення став незаконно отриманий «подарунок» у вигляді оренди чотирикімнатної квартири у Києві за 1000 гривень на місяць.
вчора, 16:30
Політика
Ірина Фаріон заявила, що проректор ухвалив рішення про її звільнення без висновків комісії через тиск з боку МОН.
29 травня, 16:34
Політика
Печерський суд виправдав скандального ексзаступника голови Нацполіції Тишлека
27 травня, 09:28
Політика
8 травня Зеленський підписав укази про призначення 113 суддів на посади суддів місцевих судів.
09 травня, 09:34
Політика
Чергова цікава ситуація відбулась на засіданні ВРП за участі експерта із відводів та самовідводів із конфліктом інтересів Роми Маселко.
04 травня, 13:30