ВПС США збудують флот безпілотників з ШІ на $6 млрд

СВІТ
02 вересня, 06:43
ВПС США збудують  флот безпілотників з ШІ на $6 млрд

Один безпілотник XQ-58A Valkyrie обійдеться у $3 млн за одиницю.

Пентагон під тиском Китаю, який прискорився у закупівлі зброї останніми місяцями, запустив програму, спрямовану на створення американської бази виробництва безпілотників.

ВПС США у рамках цих зусиль запросили майже $6 млрд федерального фінансування протягом наступних 5 років на створення флоту безпілотних літаків XQ-58A Valkyrie, кожен з яких обійдеться у $3 млн.

Про це повідомляє Engadget

Valkyrie поставляються компанією Kratos Defence & Security Solutions у рамках програми ВПС США Low Cost Attritable Strike Demonstrator (LCASD). 9-метровий безпілотник важить 1100 кг без палива та може нести до 500 кг боєприпасів.

XQ-58 було створено як малопомітний літак супроводу для підтримки F-22 і F-35 (найсучасніші та найпотужніші бойові машини в арсеналі Америки вартістю $143 млн і $75 млн відповідно) під час виконання бойових завдань, хоча ВПС США вбачають у ньому й інші ролі з пристосуванням зброї та приладів для окремих місій – зокрема для спостереження та поповнення запасів.

Цього місяця Kratos провів тригодинну демонстрацію для XQ-58 під управлінням ШІ на авіабазі Елгін.

«Це дуже дивне відчуття. Злітати поряд з чимось, що самостійно приймає рішення. І це не людський мозок», – сказав в коментарі New York Times пілот-випробувач ВПС США Рос Елдер.

У червні начальник відділу випробувань і операцій ВПС США, полковник Такер Гамільтон, припустив на конференції, що штучний інтелект потенційно зможе вразити свого оператора — однак у Міноборони заявили, що він «неправильно висловився»

Запит бюджету для Пентагону мають розглянути у Конгресі й, в разі схвалення, програма XQ-58 у 2024 році потребуватиме початкових витрат у розмірі $3,3 млрд.

Читайте також:
Світ
Northrop Grumman називає B-21 Raider першим у світі літаком шостого покоління.
11 листопада, 12:34
Війна
Можливо існує доволі проста, але критично важлива причина того, чому у Повітряних силах дійсно дуже зацікавлені у Gripen
30 серпня, 10:35
Війна
Україна може отримати винищувачі F-16 ближче до кінця поточного року.
21 липня, 15:05
Світ
Київ надіслав Гельсинкі офіційний запит на постачання винищувачів F/A-18 "Hornet" для посилення Повітряних сил Збройних Сил України.
23 березня, 16:58
Війна
Вже цієї весни Повітряні сили Збройних Сил України поповняться трьома авіаланками зі словацьких літаків типу MiG-29AS.
03 березня, 22:32