Вроджена меншовартість або постколоніальний синдром українців

ПОЛІТИКА
13.09.2023, 20:52
Вроджена меншовартість або постколоніальний синдром українців

Як би ми не прагнули до Європи та не працювали, Україні не стати ні "другою Польщею", ні "третьою Німеччиною" через географію й історію.

До такого невтішного висновку прийшов засновник всеукраїнської громадської ініціативи "Останній Капіталіст", політичний оглядач та економіст Валентин Краснопьоров.

За його словами, головною причиною наших постійних негараздів варто вважати сусідство із заможними та демократичними країнами на Заході, деспотичними й бідними на Півночі та Сході.

«Ми маємо благословення і прокляття коло себе – це Європа. Благословення у тому, що ми знаємо як живуть розвинені країни практично. Ми їздимо, бачимо, взаємодіємо і ми знаємо куди рости. Прокляття, що ми стартуємо з дуже великого дна і часто відмінності між нами та Заходом здаються нам колосально великими. Ми себе принижуємо, вважаємо нерозвинутими, недостойними... Хочеться щось змінити, що похвально. Але часто змінити хочеться революційно, попересаджати, познищувати й таке інше.

Це прокляття не дозволяє глянути на нас з іншого боку, порівнюючи з іншими країнами. А відтак нам треба зберігати благословення і працювати з прокляттям, переводячи його у здорове відчуття потреби змінюватися. Будьте певні, у світі є кричущі випадки корупції, які нам і не снилися. Ми маємо багато проблем, дорогі друзі, але мусимо мати розуміння, що нашого стану недостатньо для простого порівняння, як і гідності. Тож рухаємося до вершин, будучи активною нацією з доволі спроможною державою, на відміну від росіян і білорусів», – зазначив Валентин Краснопьоров.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що змінювати українське суспільство – спільне завдання всіх нас на десятиріччя.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Оскільки яйценосні столичні чиновники свідомо зволікають із закриттям потреб фронтовиків, тягар допомоги армії досі лежить на волонтерах.
14 лютого, 06:03
Політика
Зеленський, це вже впроваджена тобою диктатура, чи просто тоталітарний режим?
12 лютого, 09:55
Опінії
Там немає жодного місця ані українській самобутності, ані щирості, ані трагічній образності того часу, який нині переживає Україна.
08 лютого, 17:49
Полтава
Організація перебуває на повному самозабезпеченні й жодним чином не підтримується владою. До кінця поточного року може і не дотягти.
08 лютого, 14:47
Війна
А «слуги народу», коміки 95-го кварталу та стендапери — отримують державні нагороди.
29 січня, 16:40
Опінії
Він так і не подав декларацію. Остання річна декларація у нього за 2020 рік.
24 січня, 09:16