Вроджена меншовартість або постколоніальний синдром українців

ПОЛІТИКА
13.09.2023, 20:52
Вроджена меншовартість або постколоніальний синдром українців

Як би ми не прагнули до Європи та не працювали, Україні не стати ні "другою Польщею", ні "третьою Німеччиною" через географію й історію.

До такого невтішного висновку прийшов засновник всеукраїнської громадської ініціативи "Останній Капіталіст", політичний оглядач та економіст Валентин Краснопьоров.

За його словами, головною причиною наших постійних негараздів варто вважати сусідство із заможними та демократичними країнами на Заході, деспотичними й бідними на Півночі та Сході.

«Ми маємо благословення і прокляття коло себе – це Європа. Благословення у тому, що ми знаємо як живуть розвинені країни практично. Ми їздимо, бачимо, взаємодіємо і ми знаємо куди рости. Прокляття, що ми стартуємо з дуже великого дна і часто відмінності між нами та Заходом здаються нам колосально великими. Ми себе принижуємо, вважаємо нерозвинутими, недостойними... Хочеться щось змінити, що похвально. Але часто змінити хочеться революційно, попересаджати, познищувати й таке інше.

Це прокляття не дозволяє глянути на нас з іншого боку, порівнюючи з іншими країнами. А відтак нам треба зберігати благословення і працювати з прокляттям, переводячи його у здорове відчуття потреби змінюватися. Будьте певні, у світі є кричущі випадки корупції, які нам і не снилися. Ми маємо багато проблем, дорогі друзі, але мусимо мати розуміння, що нашого стану недостатньо для простого порівняння, як і гідності. Тож рухаємося до вершин, будучи активною нацією з доволі спроможною державою, на відміну від росіян і білорусів», – зазначив Валентин Краснопьоров.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що змінювати українське суспільство – спільне завдання всіх нас на десятиріччя.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Проблема не в тому, що війна, а в тому, що ми живемо так, немов вона ось-ось закінчиться.
13 травня, 09:46
Життя
Любов до реальності - ключ до свободи.
06 травня, 11:48
Війна
Зустрічі із дітьми — не лише про знайомство та інструктаж. Такі заходи формують довіру, впевненість у тому, що захисники завжди поруч.
04 травня, 18:49
Життя
Істина, що не гасне: чому знання важливіше за віру?
28 квітня, 10:41
Опінії
Коли леді — це просто слово у профілі.
25 квітня, 11:24
Війна
Військовий, в якого плював полтавський фітнес-тренер, звільнився з ТЦК.
25 квітня, 09:44