Вроджена меншовартість або постколоніальний синдром українців

ПОЛІТИКА
13 вересня, 20:52
Вроджена меншовартість або постколоніальний синдром українців

Як би ми не прагнули до Європи та не працювали, Україні не стати ні "другою Польщею", ні "третьою Німеччиною" через географію й історію.

До такого невтішного висновку прийшов засновник всеукраїнської громадської ініціативи "Останній Капіталіст", політичний оглядач та економіст Валентин Краснопьоров.

За його словами, головною причиною наших постійних негараздів варто вважати сусідство із заможними та демократичними країнами на Заході, деспотичними й бідними на Півночі та Сході.

«Ми маємо благословення і прокляття коло себе – це Європа. Благословення у тому, що ми знаємо як живуть розвинені країни практично. Ми їздимо, бачимо, взаємодіємо і ми знаємо куди рости. Прокляття, що ми стартуємо з дуже великого дна і часто відмінності між нами та Заходом здаються нам колосально великими. Ми себе принижуємо, вважаємо нерозвинутими, недостойними... Хочеться щось змінити, що похвально. Але часто змінити хочеться революційно, попересаджати, познищувати й таке інше.

Це прокляття не дозволяє глянути на нас з іншого боку, порівнюючи з іншими країнами. А відтак нам треба зберігати благословення і працювати з прокляттям, переводячи його у здорове відчуття потреби змінюватися. Будьте певні, у світі є кричущі випадки корупції, які нам і не снилися. Ми маємо багато проблем, дорогі друзі, але мусимо мати розуміння, що нашого стану недостатньо для простого порівняння, як і гідності. Тож рухаємося до вершин, будучи активною нацією з доволі спроможною державою, на відміну від росіян і білорусів», – зазначив Валентин Краснопьоров.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що змінювати українське суспільство – спільне завдання всіх нас на десятиріччя.

Читайте також:
Політика
Про цього стукача я вже роками розповідаю суспільству.
28 вересня, 07:20
Політика
Володимир Зеленський запросив любительку сатаністських перформансів Марину Абрамович бути амбасадором України.
25 вересня, 11:47
Війна
Головне, що ми можемо зробити для повернення наших побратимів — якнайшвидше перемогти ворога.
25 вересня, 07:35
Позиція
Нахіба Полтавській області такий начальник, який працює виключно для себе?
20 вересня, 14:47
Політика
Немиті бородаті паломники у смердючих лапсердаках і мафтир-гитлах з'їхалися з усіх усюд на Черкащину святкувати юдейський Новий рік.
16 вересня, 18:24
Політика
Натомість українці бачать у Зеленському звичайного ворішку.
13 вересня, 15:33