Все для перемоги?

Позиція
12.10.2023, 14:31

У новому асфальті, у новій бруківці, у нових парках і стадіонах заритий бетон незбудованих дзотів Авдіївки.

Ворог підступно розпочав просування на Авдіївку.

Як же так! — скаржиться обиватель, — нам обіцяли наш великий наступ, сухопутний коридор, Мелітополь, Маріуполь, Крим ще цього літа! Авдіївки в планах не було, знову путін обдурив!

Подивіться навколо — у новому асфальті, у новій бруківці, у нових парках і стадіонах заритий бетон незбудованих дзотів Авдіївки. У мільярдах розтрачених грошей — тисячі дронів, снаряди, ракети, натівські аптечки, якісні турнікети. У них — піт, біль і кров наших бійців.

Наступного року Україна витратить на оборону понад 21% ВВП. Рекордна сума, якщо порівнювати з попередніми роками: у 2013 році на армію дали 1%, а від початку війни стали виділяти 2,5—5,5%, яких, звісно, ні на що не вистачало, але ось за ці копійки великий гетьман і «відродив» армію, а потім «велике будівництво» завершило «підготовку» до повномасштабного вторгнення.

П'ять відсотків, які були раніше, це, до речі, взагалі не бюджет країни, що воює. Такі гроші витрачали західні країни в роки Холодної війни. Холодної, не гарячої!

Обіцяні 21,6% — це вже ого-го! Тільки армія у нас стала щонайменше в 4 рази більшою. А щоденні витрати на техніку, паливо, снаряди, ракети, гранати, патрони взагалі колосальні. Знову не вистачить ні на що. Хіба що союзники допоможуть...

Скільки ж треба витрачати на війну, щоб вистачило на оборону Авдіївки, а, можливо, і на звільнення Криму?

У роки Другої світової війни США витрачали на оборону в середньому 43,4% ВВП, Британія — 55,7%, Німеччина — 67,8%, Японія — 49,7%, СРСР — 55% нацдоходу.

За ці гроші:

  • У Штатах було вироблено 296,1 тис. літаків, 86,5 тис. танків, 253 тис. гармат і 110 тис. мінометів.
  • У Німеччині — 104 тис. літаків, 65,1 тис. танків, 174,5 тис. гармат і 82 тис. мінометів.
  • У СРСР — 120 тис. літаків, 90 тис. танків, 360 тис. гармат і 300 тис. мінометів.

Все для перемоги?_1

У всіх воюючих країнах Другої світової війни було запроваджено п'ятиденний (як мінімум) робочий тиждень і десятигодинний (як мінімум) робочий день. У США під час війни практично припинили виробництво легкових автомобілів, і повністю припинили продаж їх населенню.

«Все для перемоги» — це не гасло СРСР. Першими його взяли на озброєння кляті капіталісти і ринкова економіка.

Усі матеріали та ресурси жорстко нормувалися. Наприклад, не можна було нічого купити в магазині, що містило в собі каучук — ця стратегічна сировина йшла винятково на потреби оборонної промисловості. Військові заводи працювали цілодобово, у три зміни.
Багаті поводилися скромно і служили в армії, а не тусувалися в елітних ресторанах. Карткова система у Великій Британії була скасована тільки 1955 році.

У Києві війну непомітно. Ніхто не напружується, не працює в три зміни. Навіть нічні клуби. У п'ятницю уже з обіду традиційна тяганина на виїзд зі столиці. Пересічний обиватель, посумувавши за Авдіївкою, поспішає на законний відпочинок.

Захід нам допоможе.

Автор: Юрій Касьянов — волонтер, активіст ініціативи “Армія SOS”, керівник ініціативи “A.Drones”. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки.

Читайте також:
Політика
«Слуги урода» та ОПЗЖ відмовилися розглядати питання
вчора, 15:01
Позиція
Навіщо ще лізти у відверто токсичну і ганебну колаборацію з партнером «Газпрому»?
вчора, 10:25
Політика
Дружина соратника Єрмака позичила гроші у росіян для купівлі будинку у США
вчора, 10:04