Who is Mr. A.Kostin?

ПОЛІТИКА
28 травня, 11:20
Who is Mr. A.Kostin?

Темні плями у біографії адвоката, який став генпрокурором.

Ким був Андрій Євгенович Костін до своєї карколомної кар'єри нардепа від Слуг Народу за платною квотою?

Був заступником голови Ради адвокатів Одеської області, батьком трьох дітей, директором Адвокатської компанії «Право», їздив скромним Ніссаном, перебивався невеликими комісіями від адвокатів за справи клієнтів, які приходили безпосередньо до голови Ради Йосипа Бронза.

У Вікіпедії також зазначено, що закінчив Університет Мечникова у 1995 році, намагався потрапити до міськради у 2000 році з партією Яценюка, але не пройшов.

Чому так вийшло, що за майже 2 роки перебування на посаді Генерального прокурора до Андрія Костіна виникло так багато професійних, моральних та етичних питань?

Прояснімо темні плями в кар'єрі адвоката Костіна, також пройдемося його найближчим оточенням.

Костін одружився з дочкою Ірини Вишневської, а це колишній прокурор, яка залишила свою кар'єру, щоб у дев'яностих долучитися до Леоніда Климова, як права рука з усіх його юридичних питань.

На якийсь час (за Януковича) Климов стане мало не господарем Одеси, а Ірина Миколаївна — віцепрезидентом його ФГ «Примор'я» та ФК «Чорноморця».  

Дружина Ольга також адвокат. Усі вони разом, утрьох, започаткували АК «Право».

Адвокатські свідоцтва з дружиною отримували одного дня: причому, у Костіна за номером 509, а у дружини — 508. Сказати, що Костін був під каблуком, ми додали б: що відразу під двома.

Темні плями.

Костін не дуже хоче згадувати, що він працював у ТОВ «Хім-Оіл-Транзит-Юкреїн» (Іллічівський порт, перевалка газу) юридичним консультантом у засновника фірми Сергія Левінчука.  

У 2003 році він залишив фірму. Левинчука, як замовника вбивства (24.12.2002) О. Кравченка, директора АРК «Антарктика», було засуджено судом до 8 років.

Суд нібито встановив, що Левинчук ухвалив рішення «прибрати» зі свого шляху Валерія Кравченка, бо адвокати йому довели тупикові перспективи у суперечці з АРК «Антарктика» за під'їзні залізничні колії.  

Левинчук своєї провини не визнав і стверджував, що його підставили. І це очевидно, тому що одразу ж після вбивства, активи двох підприємств були куплені за заниженими цінами.

Кінцевим бенефіціаром після третього продажу виявилися структури Ігоря Коломойського.

У приватній бесіді Левінчук повідомив, що Костіна йому порекомендували «погони». У цьому «інциденті» Костін познайомився зі співробітником УБОЗу Борисом Індиченком (зараз – керівник відділу НАБУ) та слідчим Валерієм Силіним (зараз – заступник міського голови  Одеси). До Індиченка повернемося пізніше.

Після такої кримінальної історії Андрія Євгеновича з Левинчуком, теща Костіна включає його в орбіту проєктів Леоніда Клімова.

Костін майже щодня відвідує головний офіс банку «Імексбанк» на Армійській (директор банку Микола Скорик, зараз депутат ВР, фракція ОПЖЗ). У їдальні банку навіть був окремий обідній столик для Костіна та Вишневської (на той момент депутат міськради, фракція Партії Регіонів).

Через створену АК «Право» починають «проганяти послуги» для бізнесу Климова. Робота кипіла аж до 2008 року, коли на стіл Клімова лягла доповідь керівника безпеки «Імексбанку» Бориса Волошенкова (зараз Перший заступник голови ОДА), де вказувалися схеми крадіжки коштів Вишневською-Костіним.  

Тільки через нотаріусів Задорожну та Журавля у Климова було вкрадено 1,4 млн доларів.  

Климов не став порушувати справи (у Вишневської був гарний компромат на Леоніда Михайловича), а максимально спробував повернути вкрадені кошти, забравши навіть деякі об'єкти нерухомості, які були на дружині Костіна. Ірину Вишневську виставили у «чорні списки» та зачинили їй двері у ФПГ «Чорноморець». Єдине, що їй вдалося зробити для Костіна: через свого друга Йосипа Бронза влаштувати зятя до нього в заступники.

Йосип Бронз очолював Раду адвокатів області. Забігаючи наперед, з відходом Костіна у ВР, крісло заступника Бронза займає найближчий соратник Костіна, його кум, адвокат Олександр Козлов. Після смерті Бронза в 2021 році Костін вже володіючи значними політичними можливостями, просуває кума Козлова на Голову Ради. До ролі Козлова у родині Костіних ми повернемося.

Без впливової тещі у Костіна знизилися заробітки. Збори в Раді, дні народження, посиденьки-свята, невеликі комісії від клієнтів адвокатів, які зверталися безпосередньо до Ради.

Але були й випадки, де Костину вдавалося зірвати куш. Якось до Йосипа Бронза звернувся його друг дитинства, американський бізнесмен Сем Кислін із проханням допомогти вирішити юридичне питання. Бронз порекомендував свого заступника - Костіна.

Кисліну озвучили ціну питання – 100 тис. дол. Гроші були передані Костіну, який потім 3 роки розповідав, чому не вдалося досягти результату і що гроші вже не повернути. Тоді Костін звалив провину на депутата Олега Радковського. Кислін відправив Костіна до «чорного списку», як неблагонадійного.

До «чорного списку» неблагонадійних Андрій Костін потрапив і в родину Хачатрян.

Глава сімейства, господар одеського ринку «Новий Ринок», Месроп Хачатрян, позичив Костіну перед виборами до ВР у грудні 2018 р. — 110 тис. дол. Однак у 2021 році він помирає, а Костін ще не будучи генпрокурором повідомив сім'ї, що гроші він нібито повернув, що брав він лише на півтора року і давно закрив борг.

Загальне уявлення у нас вже є про бекграунд Андрія Костіна, його людські якості та потреби.

Тепер перейдемо до його команди і чим він займався 5 років при владі у правоохоронній системі України. Щойно Костін з'явився у ВР, він одразу обрав потрібний Комітет ВР, який має вагомий вплив на правоохоронців. Став заступником.

З перших днів одразу почав лобіювати своїх людей на «хлібні посади». Дмитра Вербицького за квотою Костіна було призначено заступником прокурора Одеської області.

Вербицький - це кум Олександра Козлова, правої руки, бізнес-фунту Костіна. Вербицького у 2018 році хотіли виганяти з органів за неадекватні дії, що ганьблять честь прокурора, проте за нього вписалася сім'я Індиченко і йому дали можливість «дослужити до пенсії» звичайним прокурором Роздільнянського району. Навіть слідчі поліції були шоковані апетитами Вербицького. Він легко «збирав гонорари» з усіх учасників кримінальних справ, влаштовуючи аукціони. Чи знав про це Костін чи поклався лише на рекомендації свого кума Козлова?

Після призначення Андрія Костіна на посаду Генерального прокурора  Дмитро Вербицький та Борис Індиченко (молодший) отримують посади в Офісі генпрокурора.

Вербицький займається всією економікою від прокуратури, а Індиченко — стежить за надрами та екологією. Також вони мають значний вплив на кадрове призначення середнього складу прокуратури по всій Україні.   

Ще заступником прокурора Одеської області Дмитро Вербицький узяв під контроль розкрадання Леонідом Климовим сотні мільйонів доларів рефінансу Нацбанку.  

Тепер пазл склався і розуміємо, що Андрій Костін пригадав Климову старі образи 2008 року та взяв під контроль розграбування активів Імексбанку-Чорноморця.

Родина Індиченків — це окрема історія на кілька томів. Жодного дня не працюючи в бізнесі, сьогодні ця родина живе в розкоші. Батько Бориса Індиченка (молодшого) — Борис, виходець з одеського УБОЗУ 90-х (вже згадували на початку матеріалу про нього) зараз начальник відділу в НАБУ, близький друг Юрія Луценка, який його і привів у НАБУ, також, якщо посилатися на ЗМІ (у дев'яностих про нього говорили «мент Ангела»), давно знаходиться на агентському утриманні міжнародної мафії.

З 90-х на нього накопичилося багато компромату і він під ковпаком. Йому вдалося через НАБУ створити такі умови для Володимира Галантерника (у ЗМІ пишуть, як про господаря міста), за яких він змушений був тікати з Одеси до Відня, але при цьому продовжує також керувати всіма економічними потоками Одеси. Але тепер він під контролем (до нього завжди є доступ), а його активи та люди переходять до потрібних для мафії людей.

Індиченко входить до близького кола першого заступника НАБУ Гізо Углави. Сумніватися навіть не треба, що Індиченко ввів у курс грузинського друга, як заробляти на зливі інформації та рекомендованих справах.

Дмитро Вербицький нещодавно потрапив у скандал із покупкою будинку за півмільйона доларів. Розслідування проводили журналісти Слідство.info.

З розслідування було встановлено, що люди авторитета Ангела передали Вербицькому будинок за «якісь послуги».

Цікавою є ситуація з кумом Костіна, Олександром Козловим, який залишився «на господарстві» в Одесі. Жодне призначення у прокуратурі не проходить без погодження Козлова та Вербицького.

Козлов контролює десятки фірм-прокладок у портах, його часто можна побачити в облраді та керівництва Одеського району. Козлову вдається прилаштувати багато необхідних собі людей у виконавчої владі області. Також дуже цікава інформація, яка була прихована: це нібито замах на Козлова, після якого він мусить ходити з охороною. За чутками, Козлов-Костін зазіхали навіть на інтереси Ахметова в портах і той змушений був якось реагувати.

Чи є у когось ще сумніви, хто такий «чекушка» чи «турист» (отримав прізвиська за часте перебування в нетверезому стані й відрядження за кордон) Андрій Костін?  

Які можуть мати результати діяльності на благо України, боротьби з корупцією в прокуратурі? Чи ми вже більше віритимемо аналітикам та експертам, які запевняють, що Андрій Костін розвалив прокуратуру, провалив усі реформи, допустив повну анархію у відомстві?

Буде неправильно, якщо дати йому можливість кудись втекти за прикладом експрокурора Ірини Венедиктової, а слід однозначно покарати за корупцію, кумівство і розвал прокуратури України, адже в країні війна, а думати тільки про свої крипто-гаманці, коли гинуть люди сотнями тисяч - це шлях у пекло!

Джерело: ОРД.

Автор : Segio Krasko
Читайте також:
Опінії
«Це звичайна Америка, там регулярно стріляють у президентів під час публічних виступів».
10:25
Політика
І роблять це не якісь руки кремля, а наші рідненькі чиновники. Андрій Костін сьогодні проігнорував виклик до Верховної ради.
19 червня, 15:00
Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд відхилив позов Мамая щодо поновлення на посаді міського голови
09 травня, 18:35
Опінії
Реальні успіхи Пишного в питанні тотальної «ощадизації», та теми-схеми з депозитними сертифікатами ми знаємо і без конкурсів.
02 лютого, 17:45
Світ
2023-й видався для РФ непростим, як і попередній. У політиці, економіці й дипломатії агресор зіткнувся із серйозними кризами та викликами.
28.12.2023, 19:07
Політика
Це рішення стало перемогою Дональда Трампа, який намагається затягнути процес розгляду справи.
23.12.2023, 10:48