Хто такий "Кракен" та чому він налякав науковців?

СВІТ
10.01.2023, 22:02
Хто такий "Кракен" та чому він налякав науковців?
Фото: google

Нова загроза людству отримала назву на честь морського чудовиська.

Попри те, що більшість із нас воліли б зовсім забути про COVID-19, вірус продовжує поширюватися серед населення світу – і попутно мутує. Кількість смертей і госпіталізацій, пов’язаних із COVID, за останні місяці впала в більшості країн порівняно з піком пандемії у 2020 році.

Але новий підваріант Omicron, який з’явився в таких країнах, як Велика Британія та США, зараз ставить питання, чи варто нам продовжувати хвилюватися щодо останніх штамів COVID-19. Цей новий підваріант офіційно називається XBB.1.5 і є результатом злиття фрагментів двох інших варіантів — те, що називається "рекомбінантним підваріантом".

За оцінками, субваріант, який було перейменовано на «Кракен», виник у період з листопада по грудень 2022 року в штаті Нью-Йорк у США. Зараз вважається, що цей штам є причиною зростання кількості інфекцій по всій країні, де він, за оцінками, є причиною 41 відсотка нинішніх випадків COVID-19, згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC). Після США про новий штам повідомили в Європі, Австралії та деяких частинах Південно-Східної Азії.

Професор Інституту імунології та запалення Лідії Беккер Манчестерського університету Шина Круікшенк пояснює причину занепокоєння — "Він здатний уникати відповідь імунної системи. Також XBB.1.5 здатен неймовірно добре проникати в наші клітини. Тож, здається, він має інфекційну перевагу над іншими субваріантами".

Новий штам викликав занепокоєння серед епідеміологів та експертів. Доктор Марія Ван Керкхове з Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявила під час пресконференції на початку цього тижня, що новий субваріант є причиною для занепокоєння організації — "Ми стурбовані його перевагою у зростанні, зокрема в деяких країнах Європи та США... особливо в північно-східній частині Сполучених Штатів, де XBB.1.5 швидко замінив інші циркулюючі варіанти".

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Коронавірус, як і раніше, широко поширений у світі. Ця виведена у китайській лабораторії зараза викликає тяжкі захворювання та смерть.
20.12.2023, 14:45
Політика
Найбільша (поки що) пандемія у XXI столітті завершилася. Людство приходить до тями після 2 років примусової "самоізоляції".
05.05.2023, 21:08
Світ
Підхід влади КНР до коронавірусу у вигляді "нульової терпимості" виявився помилковим, тепер за це розплачуються громадяни.
12.04.2022, 08:01
Світ
Британія скасовує носіння масок та Covid-паспортів
19.01.2022, 18:28
Економіка
Адміністрація президента Джозефа Байдена пообіцяла не допустити відсутності медикаментів в американських аптеках і лікарнях.
08.01.2022, 12:45
Полтава
Для кожного хворого коронавірусом українця медична допомога у стаціонарі є безоплатною.
03.12.2021, 10:16