Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві.

ПОЛТАВА
20.09.2021, 17:15
Денис Верещака
Денис Верещака
Фото: Facebook

КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» очолив представник ОПЗЖ Денис Верещака

На початку серпня директор Комунального Підприємства  «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» Денис Діхтярьов та його працівник отримали повідомлення про підозру у хабарництві.

За повідомленням Полтавської обласної прокуратури на одержанні неправомірної вигоди викрито службову особу, депутата однієї з районних в місті Полтаві рад, та робітника місцевого комунального підприємства.

Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._1
Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._3
Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._5

За даними слідства, особи за попередньою змовою між собою вимагали 18 тис. грн від громадянина за вирішення питання про поховання родича та бронювання місця на кладовищі.

Наприкінці липня працівник підприємства отримав 10 тис. грн, на початку серпня – 8 тис. грн.

Обом чоловікам повідомлено про підозру в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

6 серпня Октябрський райсуд Полтави обрав міру запобіжного заходу для Діхтярьова. Його взяли під варту із правом внесення 142,7 тис. грн застави, хоча прокурори просили визначити більший розмір застави — 951,5 тис. грн.

Денис Діхтярьов вийшов з СІЗО під заставу. 14 вересня ухвала суду про обрання запобіжного заходу переглядалася Полтавським апеляційним судом, однак суд відмовив прокураторі у призначенні суворішого запобіжного заходу для Діхтярьова.

За інформацією з реєстру судових рішень, потерпілий, у якого вимагали гроші, спочатку звернувся до адміністрації «Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування». Там йому відповіли, що всі питання щодо поховання вирішує сам директор (Денис Діхярьов). Чоловік пішов до нього, але Діхтярьов його направив до Мудренка.

Своєю чергою, Мудренко сказав, що окрім офіційного платежу у касу, чоловік має заплатити по 10 тис. грн за виділення кожної земельної ділянки під поховання. Першу частину коштів потерпілий передав Мудренку 30 липня — на базі комунального підприємства. Наступного дня дядька поховали.

2 серпня Денис Діхтярьов повідомив потерпілому, що дасть вказівку Анатолію Мудренку зменшити розмір хабаря за резервування другої земельної ділянки — до 8 тис. грн. Саме ці кошти потерпілий і передав 3 серпня.

Денис Діхтярьов є депутатом Київської районної ради від політичної партії “Опозиційна платформа-За життя”.

Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._7

Саме за квотою ОПЗЖ Діхтярьов і був призначений на посаду керівника Комунального підприємства "Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування". Але на даній посаді Діхтярьов протримався лише 4 місяці.

Після корупційного скандалу, на заміну Діхтярьову було призначено іншого керівника.

Новим директором комунального підприємства став Верещака Денис Сергійович.

На відміну від попереднього керівника, про Дениса Верещаку доволі мало інформації. 26-річний Денис Верещака з простої родини цінного рухомого чи нерухомого майна у нього немає.

В декларації за 2020 рік, поданій 17 серпня 2021 року відсутня будь-яка інформація щодо доходів, цінного рухомого чи нерухомого майна. Денис Верещака не вказує нерухомого майна, що належить йому на праві оренди чи праві користування. Взагалі невідомо, де Денис Сергійович проживав весь цей час і планує жити надалі.

Але не все так однозначно. Представники ОПЗЖ не могли віддати доволі прибутковий похоронний бізнес невідомо кому.

За інформацією, котра потребує детальної перевірки, Денис Верещака тривалий час перебуває у цивільному шлюбі з донькою Іллі Киви Катериною.

Катерина Кива є керівником молодіжного крила політичної партії ОПЗЖ в Полтавській області.

Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._9
Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._11

З березня 2021 року Катерина Кива очолила Департамент з питань реєстрації Полтавської міської ради. Тут теж вбачається квота політичної партії ОПЗЖ.

Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._13

Не дарма ж Іллю Киву постійно помічають на сесіях Полтавської міської ради поруч з Мамаєм та Карповим.

Олександр Мамай, Андрій Карпов та Ілля Кива на засіданні міськради
Олександр Мамай, Андрій Карпов та Ілля Кива на засіданні міськради
Фото:Чесно

Після призначення Дениса Верещаки на посаду керівника КП  «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування», на підприємстві відбулися зміни й виручка КП має зрости.

19 серпня на засіданні виконкому Полтавської міськради затвердили підвищення вартості послуг з поховання на кладовищах міста.

Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._17
Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._19
Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._21

Цим рішенням члени виконкому внесли зміни у додаток до рішення Полтавського міськвиконкому від 08.08.2018 № 160 «Про встановлення тарифів на ритуальні послуги, що надаються ритуальною службою м. Полтава — КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування».

Про пов'язаність Дениса Верещаки з ОПЗЖ свідчить і його сторінка в соціальній мережі Facebook, де його відмічають на заходах проросійської політичної партії.

Як ОПЗЖ та Мамай наживаються на померлих у Полтаві._23

Цікавим є і той факт, що призначення Дениса Верещаки на посаду директора КП відбулося з порушеннями - без проведення конкурсу.

Читайте також:
Політика
Олександр Біленький, поки що голова Полтавської обласної ради, встановлює студію з підпорядкованим йому "Полтаватеплоенерго".
07 березня, 10:15
Новини
Челядь з Полтавської міської ради не дочекалася виходу у світ свого бара(и)на.
22 лютого, 18:00
Опінії
Хто б нагадав мерові, що сьогодні Україна, щодень втрачаючи кращих, протистоїть його серпасто-молоткастим ідолам.
23.10.2022, 11:25
Політика
У Полтаві створено вже четверте ДФТГ. Чому замість того, щоб іти на війну, здорові чоловіки ховаються у ДФТГ, прикидаючись воїнами
26.08.2022, 11:55
Виміри
Голова Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський посібник колаборантів Киви і Чередніченка
01.08.2022, 12:35
Життя
Про добрі справи говорити – себе не поважити. Життєве гасло, яким послуговується у побуті наш співрозмовник.
25.05.2022, 17:09