Як збити дитину на пішохідному переході і продовжити кермувати автомобілем
Подія про яку піде мова далі трапилась 27 жовтня у центрі міста. 14-річна дівчинка, що йшла до школи, була збита на пішохідному переході до Корпусного саду. 8:30 ранку, пішохідний перехід, купа свідків, камери, відеорегістратори, свідок на пасажирському сидінні авто, що збила дівчинку – здавалося б всі умови для того щоб правопорушник був покараний? Але ж ні.
Розберемо ситуацію більш детально. Водій, винуватець аварії, працює таксистом і на момент здійснення наїзду на неповнолітню - виконував замовлення. За словами матері потерпілої, ситуація могла бути куди гірша, адже саме клієнт, якого віз шофер, в останню мить встиг викрутити руль щоб уникнути лобового зіткнення з дитиною. В результаті вчасної реакції пасажира, трагедії вдалось уникнути, але дівчинка 14 років все ж отримала серйозні травми.
Як констатують медики, дівчина отримала струс головного мозку, чисельні забої та гематоми і зараз перебуває на лікуванні у нейрохірургічному відділенні Полтавської дитячої міської клінічної лікарні.
Реакція на аварію винуватця ДТП не менш цікава, ніж позиція правоохоронних органів. За словами матері, в момент коли дівчинку доправляли в лікарню, водія цікавило лише одне «що робити якщо заберуть автомобіль?». Ні здоров’я дівчинки, ні стан матері, ні можливі проблеми із законом, а лише думка «доведеться брати кредит на нову машину чи ні?».
Як виявилось – не доведеться.
Не доведеться по тій причині, що авто, яке було арештоване після аварії, повернулось до власника вже наступного дня. Більше того. Наступного дня цей «добродій» вже почав знову працювати таксистом і розвозити людей по місту. Чому так вийшло? Ось і нам стало цікаво. Як виявляється, рішення утримувати машину під арештом чи віддати підозрюваному вирішує безпосередньо сам слідчий, після того як автомобіль пройде слідчо-експертну перевірку. І слідчий, що веде справу, прийшов до висновку, що чоловік, який на пішохідному переході збиває дитину – може продовжувати працювати і заробляти гроші таксистом і далі. Можливо це і в’яжеться з чинним законодавством, але здоровою логікою зрозуміти цього неможливо.
Дівчинка зараз знаходиться в лікарні. Станом на 14 годину 29 жовтня її не провідували ні правоохоронні органи, ні сам водій, ані його представники. Це підтвердила і головний лікар дитячої клінічної лікарні, де зараз перебуває потерпіла. Тобто інформацією про стан здоров’я дитини володіють тільки лікарі й мати. Отже слідчий, який веде справу, не може знати наскільки тяжкий стан дівчинки, але своїми діями констатує факт того, що винуватець ДТП вправі продовжувати їздити містом.
До речі, сам винуватець ДТП свою провину повністю відкидає. За його словами, дівчинка раптово «вибігла» на дорогу. Але свідки та пасажир, який був разом з водієм, говорять протилежне. Варто зауважити, що дівчинка 10 років тому вже потрапила в одне ДТП і з того часу переходить дорогу дуже обачно. Цікаво, що водій провину відкидає, але спроб домовитись за допомогою грошей не оминає.
Якщо не вдається домовитись з матір’ю – спробуй домовитись зі слідчим.
На думку матері, слідчий порушив правила слідства, адже навіть перевірку на алкоголь водій пройшов лише на наступний день. Мати потерпілої вважає, що слідчий «взяв на лапу» від водія.
«Слідчий не повністю дописав реєстраційний номер автомобіля, сказав що зателефонує, але так цього і не зробив. Я вважаю його дії не правомірними», - говорить мати у своєму зверненні.
Останній Бастіон вже звернувся з відповідними заявами до компетентних органів з метою подолати свавілля у правоохоронних органах. Сподіваємось, що в країні, яка вже пережила Революцію Гідності, здоров’я дитини виявиться дорожчим за дрібні хабарі, якими й досі годуються в міліції.