Які таємниці ховають земні моря та океани?

02 вересня, 20:52
Які таємниці ховають земні моря та океани?
Фото: Facebook

Водойми покривають 71% поверхні нашої планети та містять 99% запасів усієї живильної рідини для існування флори та фауни.

На загал у світі налічується 63 моря та 5 океанів, їхня середня температура обрахована показником у +3,5°C, а ще у морській воді Світового океану міститься близько 20 мільйонів тонн розчиненого у ній золота.

Отже, згідно з доведеними низкою міжнародних дослідників даними, найчистішим морем Землі є море Ведделла, яке омиває узбережжя Антарктиди, натомість найглибше море – Філіппінське, чия максимальна глибина складає: 10 265 метрів.

А Саргасове море займає найбільшу площу з усіх морів землі й це єдине море без берегів, розташоване посеред Атлантичного океану на Схід від США.

Найменше за розмірами – Біле море, а найтепліше – Червоне море, куди не впадає жодна річка тому у морській воді міститься така кількість солі, що витягнувши її на поверхню, можна було б покрити багатометровим у товщину шаром увесь суходіл.

Прикметно, що хвилі у Червоному морі можуть досягати висоти у 40 із лишком метрів, особливо небезпечними для суден визначено дослідниками так звані "блукаючі хвилі".

Але вищенаведений перелік розкритих таємниць земних морів не є вичерпним:

  • найхолоднішим є Східно-Сибірське;
  • найдрібнішим – Азовське або ж Озівське море, глибина якого ніде не перевищує 13,5 метрів;
  • моря-озера, що не мають виходу до Світового океану – Каспійське та Аральське;
  • натомість з усіх морів світу Середземне море омиває найбільше держав.

Важливо розуміти, на морському дні є гарячі гейзери, котрі вивергають нагріту до 300-400°C воду, але рідина не закипає через жахливий за рівнем тиск.

У цілому ж моря та океани містять 99% всього життєвого простору Землі (бо саме життя вперше зародилося саме у воді! – прим. ред.), а тому 75% найбільших міст світу розташовані на узбережжі, скажімо, такі мегаполіси, як Токіо, Нью-Йорк і Кейптаун.

Окремо слід додати, що 80% населення планети мешкає на відстані не більше 100 кілометрів від берега моря чи океану, навіть попри наявні небезпеки у вигляд наступних стихійних лих: цунамі, водні смерчі, повені, кількамісячні мусони.

Читайте також:
Світ
Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.
12 листопада, 15:03
Життя
Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.
09 листопада, 10:12
Життя
Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому. Приголомшливе відкриття сталося завдяки аналізу нових супутникових даних.
28 жовтня, 07:09
Світ
Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.
24 жовтня, 06:12
Кримінал
Двоє посадовців обвинувачуються у перевищенні службових повноважень. Вони спричинили тяжкі наслідки для екосистеми Вінницької області.
06 жовтня, 19:14
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27