Якими можуть бути відносини між Україною та Хорватією: у Дрогобичі відбулася презентація книги

КНИГИ
07.12.2019, 06:20
Редактор збірника Любомир Сікора
Редактор збірника Любомир Сікора
Фото: «Дрогобиччина».

5 грудня у Дрогобичі відбулася презентація збірника «Україна і Хорватія: історичні паралелі».

Захід пройшов у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина».

Науковий збірник вийшов за співучасті ВГО «Бойківське етнологічне товариство» та кафедри української мови і літератури Загребського університету. В його основу лягли матеріали Другої Міжнародної хорватсько-української наукової конференції, яка проходила 1-3-го червня 2017 року.

Конференція 2017 року
Конференція 2017 року
Джерело:Zik

Представляли видання головний редактор збірника Любомир Сікора та Олег Баган, член редколегії.

У вступному слові Олег Баган показав широту проблематики хорватсько-українських історичних стосунків: від спільного етнічного походження до геополітичної солідарності у XX столітті, коли обидва народи боролися за свою незалежність.

Науковий збірник містить низку глибоких і фактологічно багатих статей, які відображають цю складну і цікаву проблематику. Додатково Олег Баган акцентував на актуальних потребах української гуманітарної науки, яка загалом ще замало присвячує уваги хорватській темі через кілька причин: відсутність фахівців із хорватистики, загалом концептуальних славістів, відсутність належної кількості перекладів творів хорватських класиків, слабкість академічних ініціатив з боку університетів та наукових центрів.

Олег Баган (праворуч) та Любомир Сікора
Олег Баган (праворуч) та Любомир Сікора

Любомир Сікора розповів про дві презентації, 1-го і 2-го випусків, у Хорватії. Він представив українських авторів, які взяли участь у виданні і показали, наскільки потрібною і різнобарвною є сфера українських зацікавлень Хорватією.

Під час розмови учасники презентації обговорювали питання політичного, культурологічного, літературного характеру.

Читайте також:
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Книги
Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...
08 квітня, 20:28
Книги
Служба зовнішньої розвідки України розсекретила справу-формуляр на Володимира Винниченка.
15.12.2023, 16:14
Книги
Глобальна популяризація нашої національної історії та літератури зазнала фіаско. Провина цілковито лежить на галузевих міністерствах.
25.10.2023, 14:17
Книги
21.IX.1937 світ побачила повість-казка Джона Рональда Руела Толкіна «Гобіт, або Туди та звідти». Це один із перших творів жанру фентезі.
21.09.2023, 17:38
Книги
Він не проти навчання нейромереж на власних творах
27.08.2023, 11:15