Якщо не зупинити Москву, то трагедії, які пережили країни Балтії можуть повторитися – Чубаров

ПОЛІТИКА
14.06.2021, 22:04
Якщо не зупинити Москву, то трагедії, які пережили країни Балтії можуть повторитися – Чубаров
Фото: Фейсбук

Щорічно 14 червня в Латвії, Литві та Естонії відзначається як день пам'яті жертв комуністичного терору і масових депортацій.

Якщо сучасний світ не знайде спосіб змусити Москву дотримуватися міжнародного права, то загроза нових трагедій вже в XXI столітті, подібних до тих, які були привнесені Кремлем в країни Балтії в 1940-1941, 1945 - 1949 роках, можуть повторитися в будь-який момент.

Про це у себе на сторінці у ФБ написав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він нагадав, що в ніч з 13 на 14 червня 1941 року по всій території Латвії, Литви та Естонії, окупованих СРСР влітку 1940 року, були розпочаті масштабні чекістські операції НКВС СРСР по депортації частини жителів цих країн у віддалені райони СРСР.

Каральні органи СРСР діяли відповідно до секретної постанови  ЦК ВКП (б) і РНК СРСР від 14 травня 1941 за N 1299-526сс «Директива про виселення соціально-чужого елементу з республік Прибалтики, Західної України і Західної Білорусії і Молдавії».

Чубаров зауважує, що результаті депортації, яка проходила кілька днів, з Литви було вислано 17485 громадян, з Латвії - 15424, з Естонії - 10016.

При цьому, він підкреслює, що чоловіки були розлучені зі своїми сім'ями і заслані в трудові табори ГУЛАГу. Жінки і діти були відправлені в так звані «адміністративні поселення» як члени сімей «ворогів народу».

«Внаслідок нелюдських умов життя в трудових таборах і «адміністративних поселеннях», рівень смертності серед дітей і людей похилого віку був надзвичайно високим. Лише незначна частина людей з-поміж депортованих з країн Балтії в 1941 році вижили і пізніше повернулися на свою батьківщину».

Відомо, що тоді як власне, більшою мірою, і тепер світ мовчав та закривав очі на звірства червоної москви.

Тож, дійсно, якщо так піде і надалі, то ситим європейцям не варто дивуватися, коли побачать російські танки не лише в Донецьку чи у Вільнюсі, але і під Парижем та Берліном.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ніякої фантазії у кремлівських неофашистів нема. Владімір Путін знову копіює біснуватого Адольфа Гітлера...
22 вересня, 08:09
Війна
Україна вимагає від окупантів відкрити гуманітарний коридор з Енергодару
06 вересня, 13:55
Війна
В тимчасово окупованому Криму продовжують лунати вибухи
16 серпня, 13:34
Війна
Ситуація з водопостачанням в окупованому Донецьку критична
16 серпня, 12:40
Війна
Чим активніше Кремль намагається насадити у тимчасово окупованих районах Херсонщини та Запоріжжі свій порядок, тим сильніша протидія.
15 серпня, 07:45
Війна
Мешканці тимчасово окупованого Криму отримують інструкції, як діяти у надзвичайній ситуації
14 серпня, 13:26