Created with Sketch.

Якщо Захід відвернеться від України, росія нападе на країни Балтії

13.12.2023, 19:15

Перемога РФ у цьому контексті — зовсім неоднозначна концепція. Скажімо, безглуздо прагнути чи схиляти Україну до беззастережної капітуляції.

Таку думку на шпальтах одного з провідних фінляндських видань Iltalehti висловив фаховий військовий експерт і доктор філософії з політичних наук Еміль Кастегелмі. Він стверджує, що у разі, якщо західні країни здадуться, то росія навчиться і неодмінно повернеться за новими територіями.

Однак ситуацію, в якій ресурсна федерація зможе утримати великі території та кинути виклик цілям України (вихід на державний кордон 1991 року — прим. ред.) щодо звільнення східних і південних областей, можна буде вважати перемогою. У Москві принаймні розраховують подати своєму населенню стан справ саме таким чином.

Зі слів Еміля Кастегелмі, наразі військова операція західної коаліції в Україні, схоже, не пропагується узагалі жодною зі сторін. Навіть дискусій на цю тему ні публічних, ні закритих не було, адже ризики втручання у конфлікт проти РФ величезні, а тому у Брюсселі з Вашинґтоном вважають, що «не варто надто сильно розгойдувати човен».

«Я ж переконаний в іншому: всі наслідки цієї чи будь-якої іншої війни є результатом свідомих політичних рішень. Просто згадайте, з чого починалася ця жахлива кривава бійня, і все відразу стане на свої місця. Відправити солдатів в Україну неможливо, якщо не буде ухвалено відповідного рішення лідерів і парламентів країн-учасниць ЄС чи НАТО. Часткова перемога росії, чого не слід відкидати, означатиме, що західні держави захочуть вибрати з усіх можливих варіантів той, коли росія частково отримає те, що хоче. Як було з умиротворенням гітлерівського імперіалізму коштом Чехо-Словаччини.

На мою думку, Україною росія не обмежиться, навіть частково поглинувши її окуповані території. Тож наступними цілями Москви стануть наші сусіди по Балто-Скандинавському регіону. Заморожений конфлікт, швидше за все, завадить зусиллям України інтегруватися в євроатлантичні структури, а отже вимагатиме величезних ресурсів і може ще сильніше підштовхнути Україну до сфери впливу росії у середньостроковій перспективі.

Громадянам Фінляндії також було б корисно знати, куди ми йдемо і до якого розвитку подій слід бути готовими. Це було б дуже важливо, особливо в країні із сотнями тисяч резервістів. Після двох років великої війни має бути принаймні зрозуміло, який кінцевий результат і чого конкретно прагне ця політика. Доводити його до громадян поки не вважали за необхідне, а дарма. Особи, які ухвалюють рішення у західних країнах, стикаються лише з поганими та небезпечними варіантами, прирікаючи Україну на роль вічної жертви свого східного сусіда», — зазначив фаховий військовий експерт із Фінляндії.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що втрата Україною державної самостійності була б занадто великим приниженням і для Європи, і для Америки. Тоді як для росії з її азійськими союзниками — це, безперечно, була б головна, стратегічна перемога.

Читайте також
Кремль хоче зняття санкцій після обрання Трампа президентом США
Економіка
Ми заслужили цю війну, дозволивши «Кварталу 95» узурпувати владу
Опінії
Голуб миру від призвідників війни
Опінії
Країни НАТО не усвідомлюють реальної загрози, якою є РФ
Опінії
У світі відсутній механізм примусу агресора до миру — історик Енн Еплбом
Війна
Монголія запевнила Кремль, що не арештовуватиме путіна за ордером МКС – Bloomberg
Політика