Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси

СВІТ
17.09.2023, 21:31
Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси
Фото: Google

Ось уже понад 700 років жителі країни висхідного сонця використовують унікальну технологію, яка дозволяє зберігати наявну кількість дерев.

Йдеться про "дайсуґі" (台杉) – вирощування криптомерії, що зародилася у XIV столітті на острові Хонсю, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Ця техніка нагадує бонсай і полягає в тому, що пагони від основи дерева обрізають так, аби стовбур залишався цілим і неушкодженим, а головне – продовжував рости вгору.

На практиці, спочатку японці вирощують материнське дерево, зрізаючи крону, щоби воно не витягувалося вгору, і максимально пригинають його гілки до землі.

Після формування трьох-чотирьох скелетних гілок на дереві обрізаються виключно нові пагони, за винятком вертикальних, тоді як на своєрідних гілках-грядках із потужним материнським стволом і кореневою системою швидко виростають рівні молоді стовбури, які і йдуть на лісозаготівлю.

За словами самих мешканців країни висхідного сонця, винайдена у період Муроматі технологія дозволяє отримати врожай прямих колод без вирубки всього дерева, а лісове господарство завдяки "дайсуґі" поповнилося ще й естетичним елементом.

На додачу "дайсуґі" дозволяє заощадити площу для нових дерев, не пошкоджуючи материнський стовбур, а деревина таких рослин щільніша і міцніша від звичайної, і майже у півтора раза гнучкіша.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", посеред найглибшого каньйону у світі росте наймасивніший та найвищий кипарис Азії.

Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси_1
Читайте також:
Життя
Це сімейство комах із підвиду напівжорсткокрилих. Через великі розміри люди їх доволі часто плутають із шершнями та ґедзями.
09 травня, 21:47
Полтава
Від початку року в області сталися 4 надзвичайні ситуації, коли вигоріла частина екосистеми. Займання виявляють у суху вітряну погоду.
01 травня, 13:45
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03