Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси

СВІТ
17.09.2023, 21:31
Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси
Фото: Google

Ось уже понад 700 років жителі країни висхідного сонця використовують унікальну технологію, яка дозволяє зберігати наявну кількість дерев.

Йдеться про "дайсуґі" (台杉) – вирощування криптомерії, що зародилася у XIV столітті на острові Хонсю, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Ця техніка нагадує бонсай і полягає в тому, що пагони від основи дерева обрізають так, аби стовбур залишався цілим і неушкодженим, а головне – продовжував рости вгору.

На практиці, спочатку японці вирощують материнське дерево, зрізаючи крону, щоби воно не витягувалося вгору, і максимально пригинають його гілки до землі.

Після формування трьох-чотирьох скелетних гілок на дереві обрізаються виключно нові пагони, за винятком вертикальних, тоді як на своєрідних гілках-грядках із потужним материнським стволом і кореневою системою швидко виростають рівні молоді стовбури, які і йдуть на лісозаготівлю.

За словами самих мешканців країни висхідного сонця, винайдена у період Муроматі технологія дозволяє отримати врожай прямих колод без вирубки всього дерева, а лісове господарство завдяки "дайсуґі" поповнилося ще й естетичним елементом.

На додачу "дайсуґі" дозволяє заощадити площу для нових дерев, не пошкоджуючи материнський стовбур, а деревина таких рослин щільніша і міцніша від звичайної, і майже у півтора раза гнучкіша.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", посеред найглибшого каньйону у світі росте наймасивніший та найвищий кипарис Азії.

Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси_1
Читайте також:
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43
Полтава
Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.
01 жовтня, 12:39
Полтава
Всі ми, як ті дерева у незайманій екосистемі, наче й люди, а такі різні! Кожен із нас має власні таємниці, якими не ділиться ні з ким.
26 вересня, 13:45