Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси

СВІТ
17 вересня, 21:31
Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси
Фото: Google

Ось уже понад 700 років жителі країни висхідного сонця використовують унікальну технологію, яка дозволяє зберігати наявну кількість дерев.

Йдеться про "дайсуґі" (台杉) – вирощування криптомерії, що зародилася у XIV столітті на острові Хонсю, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Ця техніка нагадує бонсай і полягає в тому, що пагони від основи дерева обрізають так, аби стовбур залишався цілим і неушкодженим, а головне – продовжував рости вгору.

На практиці, спочатку японці вирощують материнське дерево, зрізаючи крону, щоби воно не витягувалося вгору, і максимально пригинають його гілки до землі.

Після формування трьох-чотирьох скелетних гілок на дереві обрізаються виключно нові пагони, за винятком вертикальних, тоді як на своєрідних гілках-грядках із потужним материнським стволом і кореневою системою швидко виростають рівні молоді стовбури, які і йдуть на лісозаготівлю.

За словами самих мешканців країни висхідного сонця, винайдена у період Муроматі технологія дозволяє отримати врожай прямих колод без вирубки всього дерева, а лісове господарство завдяки "дайсуґі" поповнилося ще й естетичним елементом.

На додачу "дайсуґі" дозволяє заощадити площу для нових дерев, не пошкоджуючи материнський стовбур, а деревина таких рослин щільніша і міцніша від звичайної, і майже у півтора раза гнучкіша.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", посеред найглибшого каньйону у світі росте наймасивніший та найвищий кипарис Азії.

Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси_1
Читайте також:
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27
Світ
Мешканка селища Праймур Сендз на острові Тасманія випадково натрапила на дивну істоту. Її винесло на берег із глибин Тихого океану.
22 вересня, 17:12
Життя
«Вогні землетрусу» довгий час належали до старих народних казок.
13 вересня, 17:25
Життя
Дикі кабани на південному сході Німеччини містять високий рівень радіоактивного цезію.
11 вересня, 12:26
Політика
З обмілінням Дніпра і зникненням Каховського водосховища через дії росіян перед людським оком знову постала унікальна географія.
09 вересня, 19:53
Життя
Американські науковці з'ясували, яким чином відбувається "злам" геному організму-носія і підкорення його паразиту.
05 вересня, 17:22