Японія стане п’ятою країною, яка висадиться на Місяць

СВІТ
19 січня, 11:35
Японія стане п’ятою країною, яка висадиться на Місяць

19 січня визначальний день для Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA).

Космічне агентство спробує посадити на Місяць свій Smart Lander для дослідження Місяця або SLIM. Якщо місія буде успішною при м’якому дотику, Японія стане п’ятою країною, яка висадилася на Місяць, і третьою в цьому столітті після Китаю та Індії.

Про це повідомляє Український телекомунікаційний портал.

Очікується, що SLIM розпочне спуск о 10 ранку за східним часом п’ятниці (опівночі суботи в Японії) і приземлиться через 20 хвилин. Ця важлива для JAXA місія на поверхню Місяця призначена для демонстрації точної посадки на Місяць, рівня точності, який не був продемонстрований жодною місією. Очікується, що він спуститься на Місяць у межах 100 метрів (330 футів) від певної цільової зони.

Місце посадки посадкового модуля «Орел» Аполлона-11 являло собою еліпс розміром 20 на 5 кілометрів (12 на 3,1 милі) і потребувало ручних налаштувань астронавтами в останню хвилину. SLIM використовує програмне забезпечення, вперше розроблене для розпізнавання обличчя, щоб точно знати, де воно знаходиться. Завдяки даним, зібраним місією JAXA SELENE (також відомою як Kaguya), SLIM повинен знати, де він знаходиться і куди йому слід прямувати для правильної посадки. Прізвисько Місячний снайпер точне.

«Велика мета SLIM полягає в тому, щоб довести високу точність посадки… щоб досягти «посадки там, де ми хочемо» на поверхню Місяця, а не «приземлення, де ми можемо»,— сказав президент JAXA Хіроші Ямакава на пресконференція ще в вересня, коли місія стартувала.

Все йде добре, SLIM випустить два марсоходи. Перший рухатиметься за допомогою стрибкового механізму, він оснащений камерами та кількома науковими корисними вантажами. Другий – це марсохід вагою лише 250 грамів (9 унцій), який здатний змінювати форму, щоб найкраще адаптуватися до місячних умов.

Досягти Місяця та висадитися на нього – непросте завдання, навіть якщо ми не поставимося до завдання зробити це з високою точністю, яка очікується від SLIM. У листопаді 2022 року посадковий модуль OMOTENASHI JAXA був втрачений, не долетів до Місяця. У квітні 2023 року японський стартап спробував стати першою приватною компанією, яка висадилася на Місяць, але також втратив зв’язок зі своїм космічним кораблем. У серпні обіцяне повернення росіян на Місяць закінчилося тим, що космічний корабель впав на поверхню, утворивши абсолютно новий кратер, який було сфотографовано NASA.

Приватна американська місія Peregrine-One також не змогла досягти Місяця і згоріла, впавши назад в атмосферу Землі в четвер, 18 січня.

Читайте також:
Світ
Туристичні польоти на орбіту триватимуть від трьох до шести днів, тоді як експедиція на МКС триватиме близько десяти днів.
02 травня, 11:51
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40