Японські урядовці пообіцяли, що їхня країна більше не буде агресором і окупантом

СВІТ
15 серпня, 20:05
Японські урядовці пообіцяли, що їхня країна більше не буде агресором і окупантом
Фото: The Jakarta Post

Японія добре вивчила уроки Другої світової війни, а відтак не має жодних намірів повертатися до мілітаризму та військових загарбань.

Із такою промовою 15 серпня у токійському палаці Будокан виступив прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе, передає видання "Reuters".

Під час урочистих траурних заходів, присвячених 75-річчю з дня капітуляції Японії у Другій світовій війні, голова уряду наголосив, що трагедія, яка спіткала народи Східної Азії, була спричинена надмірним мілітаризмом у внутрішній і зовнішній політиці його країни.

«Від імені японського народу я обіцяю залишатися прихильними мирному співіснуванню з сусідами та міжнародною спільнотою. Ми не маємо морального права повторити жахливі помилки воєнного лихоліття минулого століття», — наголосив Сіндзо Абе.

Своєю чергою імператор Нарухіто висловив "глибоке каяття" за вчинені злочини його попередниками на троні, спадок яких досі заважає налагодити дружні відносини з деякими країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Японські урядовці пообіцяли, що їхня країна більше не буде агресором і окупантом_1
Читайте також:
Національний військовий меморіальний цвинтар повинен розташуватися на Київщині.
вчора, 14:29
У 1918 році козаки Петра Болбочана визволили Гребінку, Лубни, Ромодан і Полтаву.
04 жовтня, 15:19
Перший був переважно локальним явищем за царської Росії, другий — за СССР набув тотального характеру.
18 вересня, 14:00
Тоталітарна ідеологія з її символами та доктриною має бути заборонена законом, а Голодомор — визнаний актом спланованого геноциду.
14 вересня, 12:34
У Вільнюсі провели урочисті заходи з нагоди 506-річчя знаменної події у нашій спільній історії — битви під Оршею.
10 вересня, 08:48
На 30-му році незалежності Україна досі не змогла розвіяти брехню про "визволення" Червоною армією і діяльність так званих "партизан".
03 вересня, 09:31