ЄC готує юридичне обґрунтування для конфіскації російських активів

СВІТ
11.05.2022, 16:38
ЄC готує юридичне обґрунтування для конфіскації російських активів

Це має допомогти країнам-членам ЄС конфіскувати активи, заморожені в рамках санкцій проти росії

Єврокомісія за кілька тижнів має представити юридичне обґрунтування, для визнання ухилення від санкцій злочином в Європейському Союзі.

Це має допомогти країнам-членам ЄС конфіскувати активи, заморожені в рамках санкцій проти московії.

Про це інформує видання Politico з посиланням на європейських посадовців.

Європейська комісія внесе цю пропозицію відповідно до положення договору, яке дозволяє країнам у координації з Європейським парламентом «встановлювати мінімальні правила щодо визначення кримінальних правопорушень та санкцій у сферах особливо тяжких злочинів із транскордонним виміром».

За повідомленням чиновників, цей крок, своєю чергою, надасть країнам правову основу для арешту заморожених активів.

Станом на квітень 2022 року країни Європейського союзу конфіскували активи на суму близько 30 мільярдів євро, включаючи яхти, вілли та предмети мистецтва, що належать фізичним та юридичним особам.

Наразі тривають обговорення про те, чи можна конфіскувати ці активи. Складність полягає в тому, що експропріація активів є питанням національного законодавства, яке відрізняється в кожній країні. Для деяких країн ухилення від санкцій є кримінальним злочином, але в інших країнах це не так.

Пропозиція Єврокомісії, яка вимагатиме одностайності країн ЄС, а також згоди більшості євродепутатів, має на меті гармонізувати цей юридичний ланцюжок у всіх країнах співдружності.

Питання про те, що робити з активами чи надходженням від них, будуть вирішувати країни ЄС, зазначили чиновники, додавши, що тривають дискусії, чи перенаправляти ці кошти в Україну.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що днями у Гамбурзькому порту затримали велетенську яхту "Luna", що належить російському мільярдеру азербайджанського походження Фархаду Ахмедову.

Як з'ясувалося, вартість затриманого човна оцінюється за попередніми підрахунками 400 мільйонів євро і раніше він належав Роману Абрамовічу.

Читайте також:
Політика
Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.
08.11.2023, 13:45
Політика
27 країн ЄС залишилися єдиними в питанні підтримки України впродовж 19 місяців повномасштабної війни.
02.10.2023, 16:07
Світ
Мігранти в центрі ув'язнення в Перемишлі витримали кількаденне голодування, щоб припинити свавільне затримання.
13.09.2023, 16:12
Світ
"Ми всі бачили, як Україні вдалося знищити значну частку російських військових ресурсів протягом 2022 року по всій Україні".
02.01.2023, 15:51
Світ
Євросоюз надасть Угорщині ще €5,8 млрд у вигляді грантів
13.12.2022, 15:18