Терористів «Ісламської держави» фінансували французькі заводчики

СВІТ
08.11.2021, 13:17
Терористів «Ісламської держави» фінансували французькі заводчики
Фото: Останній Бастіон

Наближену до президента Емануеля Макрона промислову корпорацію "Lafarge" викрили на співпраці з ісламськими терористами в Сирії.

Документальну стрічку про бізнес на крові провідного французького виробника будівельних сумішей анонсував авторитетний турецький телеканал "TRT", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що англійськомовний фільм під назвою "Фабрика" (англ. The Factory), який глядачі побачать 12-14 листопада, – є результатом дворічного журналістського розслідування, під час якого було ретельно вивчено півмільйона документів.

«Нам вдалося розкрити брудну мережу зв'язків, яка доводить факт фінансування міжнародного тероризму. Зокрема, цементний завод компанії "Lafarge" у Сирії використовувався як прикриття для французьких спецслужб та забезпечував грошовими коштами незаконні збройні формування так званої "ІДІЛ". Наближені до президента Макрона відповідальні за національну безпеку та зовнішню політику Франції особи були посвячені у вказану схему. Інформація, що міститься в отриманих нами документах французьких установ, вказує на те, що промисловий гігант "Lafarge" постійно звітував перед розвідслужбами у Парижі про свої зв'язки з ісламськими терористами», – прокоментував ситуацію генеральний директор телеканал "TRT" Загіт Собаджі.

Тобто, французькій владі від самого початку розгортання бойових дій у Сирії проти "ІДІЛ" у 2013 році було відомо про співпрацю виробника будівельних матеріалів із терористами, але спецслужби закрили очі на цей злочин, аби отримувати відомості з регіону від першоджерел.

Гендиректор телеканалу "TRT" додає, що за допомогою цементу корпорації "Lafarge", який певний час постачався "ІДІЛ", терористи зуміли спорудити міцні укриття, бункери та тунелі проти сил коаліції під керівництвом США не тільки у Сирії, а й на заході Іраку; наразі ними користуються курдські збройні формування.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в Африці назріває нова велика війна між Марокко та Алжиром, яка може бути вигідна Франції.

Читайте також:
Економіка
У країн колективного Заходу є право використати заблоковані золото-валютні резерви росії для фінансування реконструкції України.
06 червня, 17:09
Війна
До 24 лютого поточного року на озброєнні України перебувало 36 бойових безпілотних літальних апаратів турецького виробництва.
29 квітня, 22:28
Світ
Кремлівський "бункерний щур" може публічно принижувати Україну та її народ, але воєнна агресія з окупацією так просто не зійдуть йому з рук.
05 лютого, 13:56
Політика
13 жовтня Нацрада ухвалить рішення про допуск і недопуск ГО до участі в конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ
06.10.2021, 16:43
Політика
Російськомовний державний телеканал, який існує за гроші українських платників податків, покарають за порушення чинного законодавства.
01.10.2021, 11:24
Світ
Але росЗМІ вже не перший рік лякають довірливих росіян холодними та голодними бунтами в Україні.
17.01.2021, 19:58