Терористів «Ісламської держави» фінансували французькі заводчики

СВІТ
08.11.2021, 13:17
Терористів «Ісламської держави» фінансували французькі заводчики
Фото: Останній Бастіон

Наближену до президента Емануеля Макрона промислову корпорацію "Lafarge" викрили на співпраці з ісламськими терористами в Сирії.

Документальну стрічку про бізнес на крові провідного французького виробника будівельних сумішей анонсував авторитетний турецький телеканал "TRT", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що англійськомовний фільм під назвою "Фабрика" (англ. The Factory), який глядачі побачать 12-14 листопада, – є результатом дворічного журналістського розслідування, під час якого було ретельно вивчено півмільйона документів.

«Нам вдалося розкрити брудну мережу зв'язків, яка доводить факт фінансування міжнародного тероризму. Зокрема, цементний завод компанії "Lafarge" у Сирії використовувався як прикриття для французьких спецслужб та забезпечував грошовими коштами незаконні збройні формування так званої "ІДІЛ". Наближені до президента Макрона відповідальні за національну безпеку та зовнішню політику Франції особи були посвячені у вказану схему. Інформація, що міститься в отриманих нами документах французьких установ, вказує на те, що промисловий гігант "Lafarge" постійно звітував перед розвідслужбами у Парижі про свої зв'язки з ісламськими терористами», – прокоментував ситуацію генеральний директор телеканал "TRT" Загіт Собаджі.

Тобто, французькій владі від самого початку розгортання бойових дій у Сирії проти "ІДІЛ" у 2013 році було відомо про співпрацю виробника будівельних матеріалів із терористами, але спецслужби закрили очі на цей злочин, аби отримувати відомості з регіону від першоджерел.

Гендиректор телеканалу "TRT" додає, що за допомогою цементу корпорації "Lafarge", який певний час постачався "ІДІЛ", терористи зуміли спорудити міцні укриття, бункери та тунелі проти сил коаліції під керівництвом США не тільки у Сирії, а й на заході Іраку; наразі ними користуються курдські збройні формування.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в Африці назріває нова велика війна між Марокко та Алжиром, яка може бути вигідна Франції.

Читайте також:
Війна
Наприклад, у грі "Minecraft" російські геймери відновили битву за Соледар, який був захоплений росіянами цьогоріч у січні на Сході України.
31 липня, 18:35
Політика
Кремль роками використовував найбільшу південноамериканську країну з єдиною метою: інфільтрувати своїх агентів впливу на Заході.
03 липня, 20:12
Світ
Новини українською мовою виходять в онлайн-форматі, випуски доступні на сайті мовника.
21 червня, 10:08
Війна
Вітчизняний верховний головнокомандувач і за сумісництвом головний ухилянт принципово заробляє політичні рейтинги на крові наших захисників.
06 березня, 16:00
Війна
Війна завжди вривається стрімко і неочікувано для тих, хто протягом десятиліть вигадував утопічний мир, торгуючи з кривавими диктаторами.
29.12.2022, 06:45
Кримінал
Російське терористичне угруповання путінського кухаря Євгєнія Прігожина взялося шукати "гарматне м'ясо" для війни на "чорному континенті".
05.12.2022, 07:34