Єврокомісія дійшла висновку про неможливість конфіскації заморожених резервів росії, – Die Welt

ЕКОНОМІКА
13.04.2023, 17:18
Єврокомісія дійшла висновку про неможливість конфіскації заморожених резервів росії, – Die Welt

Заморожені резерви не можна брати, і коли конфлікт закінчиться, їх треба повернути росії

У Європейській Комісії дійшли висновків, що влада ЄС зрештою по праву зобов’язана повернути росії заморожені на території союзу резерви ЦБ рф, проте в ЄК намагаються отримати вигоду із ситуації.

"У неопублікованому документі, який є в наявності у Die Welt, ЄК доходить висновку, що розчаровує: заморожені резерви не можна брати, і коли конфлікт закінчиться, їх треба повернути росії", – пише видання Die Welt із посиланням на неоприлюднений документ комісії.

"Але чиновники дещо вигадали. Вони вказали в документі, який має стати основою для переговорів з окремими державами ЄС, що резерви можна інвестувати і, щонайменше, надати Україні отримані від цього відсотки.

ЄК запропонувала вкласти заморожені резерви ЦБ рф у європейські державні облігації та очікувати прибутковості від них у 2,6%", – йдеться в публікації.

При цьому в ЄС очікують, що в "найгіршому екстремальному сценарії" збитки від такого інвестування становитимуть 4 млрд євро.

Проте низка джерел, знайомих із планами влади ЄС, заявили виданню, що відстежити місце розташування російських резервів за кордоном дуже складно.

Раніше керівники країн G7 в рамках санкцій проти рф через розв'язану нею війну в Україні ухвалили рішення відключити деякі російські банки від міжнародної системи платежів SWIFT, а також запровадити обмеження щодо міжнародних резервів ЦБ рф.

У листопаді минулого року глава ЄК Урсула фон дер Ляєн запропонувала використати понад 300 млрд євро заблокованих коштів рф для допомоги Україні.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ми попереджали про можливість такого розвитку подій ще в грудні 2022 року.

Володимиру Оманському слід негайно відмовитися від підтримки путінських олігархів, та, на десятому році війни, нарешті, розпочати націоналізацію активів кремлівських олігархів в Україні. І ця конфіскація має відбуватися прозоро та з інформуванням суспільства.

Українські активи путінських олігархів мають приносити прибуток до державного бюджету, який має бути спрямований на відбудову України, а не в кишені "слуг неукраїнського народу".

Влада зобов'язана стимулювати розвиток (а не знищення) економіки, малого та середнього бізнесу, і цим повинні займатися компетентні фахівці, а не Гетманцеви з Шмигалями та Пишними.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Світ
Танкер перебуває у санкційних списках кількох країн, зокрема Європейського Союзу.
вчора, 06:40
Світ
США можуть випустити на ринок підсанкційну російську нафту.
07 березня, 07:05
Політика
Сполучені Штати вивели німецькі активи російської компанії «Роснефть» з-під дії санкцій проти рф на невизначений термін.
05 березня, 10:36
Війна
У Середземному морі зайнявся Arctic Metagaz — танкер для перевезення зрідженого природного газу під російським прапором.
04 березня, 07:10
Світ
OFAC вже тричі продовжував термін, протягом якого потенційні покупці можуть вести переговори з «Лукойлом».
27 лютого, 07:21
Політика
Під обмеження потрапили особи та організації з рф і ОАЕ, яких звинувачують у торгівлі експлойтами та загрозі нацбезпеці США.
25 лютого, 07:25