«Євромайдан SOS»: Україна має негайно ратифікувати Римський статут

ПОЛІТИКА
05.03.2022, 08:51
«Євромайдан SOS»: Україна має негайно ратифікувати Римський статут

Низька громадських організацій вимагає від Президента України невідкладно ратифікувати Римський статут Міжнародного Кримінального Суду.

Таку інформацію медіаагенції "Останній Бастіон" надали колеги-журналісти з вітчизняного видання "Зміна".

Подаємо текст звернення у повному обсязі без виправлень і скорочень:

«Ми звертаємося до Президента України та парламенту невідкладно ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС).

Представники Російської Федерації, здійснюючи збройну агресію в Україні, щодня вчиняють воєнні злочини та злочини проти людяності. Напади на цивільне населення, використання цивільних в якості живого щита, примусова мобілізація, використання заборонених видів озброєння, катування, знищення культурних цінностей та багато інших – це не просто акти тероризму, як їх класифікує українська прокуратура, це міжнародні злочини, за які немає строків давності.

Багато урядовців, пересічних людей, журналістів, політиків, активістів і воєнних апелюють до Гааги як символу справедливості з надією, що ці злочини будуть розслідувані, а винні будуть покарані. 2 березня Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що 38 країн звернулося до МКС щодо негайного початку розслідування міжнародних злочинів в Україні, що є найбільшим поданням в історії МКС. Прокурор МКС в цей же час заявив, що розпочне негайне розслідування вчинених злочинів.

Однак до сьогодні Україна не ратифікувала Статут Міжнародного Кримінального Суду, що буде постійно створювати перешкоди у цих розслідуваннях і у подальшому в процесі суду. Ратифікація дозволить Україні суттєво пришвидшити процедури роботи МКС.

На сьогодні ми не бачимо жодного логічного аргументу проти ратифікації Римського Статуту і вважаємо, що парламент має його ратифікувати зібратися на екстрене засідання для його ратифікації. Такий демонстративний акт також дасть чітке розуміння усім, що рано чи пізно їхні міжнародні злочини в Україні будуть розслідувані. Це безумовно матиме додатковий охолоджуючий ефект для них.

Також ми вважаємо, що Президент нарешті повинен підписати Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" (законопроєкт №2689), ухвалений парламентом ще в травні 2021 року. Наразі чинний Кримінальний кодекс України не надає чіткого переліку міжнародних злочинів, які вчиняють представники Російської Федерації, що в подальшому створюватиме суттєві проблеми у притягненні до відповідальності винних.

Потрібно перейти від декларацій до реальних дій для притягнення до відповідальності причетних до вчинення міжнародних злочинів на території України. Ми не хочемо, щоби заяви про притягнення до відповідальності залишилися деклараціями.

Ми вважаємо, що усі потерпілі від міжнародних злочинів, скоєних на території України, заслуговують на правосуддя. Це важливе завдання дає нам шанс, що такі злочини більше не будуть повторюватися, а винні рано чи пізно понесуть відповідальність.

Підписанти: Центр громадянських свобод, Громадська організація Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім", Громадська організація "Truth Hounds", Центр прав людини "ZMINA", ЦГП "Альменда", ГО "Вектор прав людини", Фундація "DEJURE", ГО "Школа Медіапатріотів", ХОФ "Громадська Альтернатива", Кримська правозахисна група, ГО "Культура проти хамства", КримSOS».

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", путінські боти готуються провести масштабну інформаційну диверсію.

Читайте також:
Світ
Різанина в Самашки
06 квітня, 10:42
Кримінал
Найгірша ситуація склалася у чотирьох найбільших містах: Маріуполі, Бердянську, Мелітополі, Токмаку. Українців виганяються з власних осель.
14 березня, 14:57
Війна
Справжня мета Тель-Авіва – великомасштабна регіональна війна.
27 лютого, 16:13
Війна
Позов пройшов стадію юрисдикції та переходить на стадію розгляду по суті.
02 лютого, 18:20
Війна
Суд вимагає від Ізраїлю вжити заходів, «щоб уникнути будь-яких дій, які були б рівнозначні геноциду»
26 січня, 17:05
Війна
Слухання по справі у суді почнуться наступного тижня.
06 січня, 08:36