Європа відновила закачування газу до сховищ посеред зими

ЕКОНОМІКА
26.12.2022, 18:58
Європа відновила закачування газу до сховищ посеред зими

Відлига також призвела до зниження цін на європейському ринку

Тепла погода і зменшення попиту на газ через свята дозволили Європі перейти від нетто-відбору до нетто-закачування палива до сховищ.

Поточний рівень заповненості сховищ у Європі складає 82,98%, що на 10,8 відсоткового пункта вище за середній показник на ту ж дату за останні п'ять років, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE).

При цьому за газову добу 24 грудня запаси зросли на 0,11 відсоткового пункта. Це перша газова доба з початку сезону відбору, коли закачування знову перевищило відбір.

Початок сезону відбору газу зі сховищ у ЄС (14 листопада) цього року був найпізнішим за всю історію спостережень GIE (з 2011 року).

Крім того, європейські термінали з прийому зрідженого природного газу (LNG) з початку грудня працюють із продуктивністю 67%, за такого ж середнього показника за листопад. Водночас зменшуються запаси LNG у резервуарах приймальних терміналів (на 10% до середнього листопадового рівня) – це говорить про те, що нові партії зрідженого газу приходять до Європи повільніше, ніж ринок споживає.

Німеччина 17 грудня провела церемонію відкриття свого першого терміналу ЗПГ – у Вільгельмсхафені, з 21 грудня газ із терміналу почав надходити до газотранспортної системи.

Відлига також призвела до зниження цін на європейському ринку. Контракт із постачанням "на день вперед" на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $868 за тисячу кубометрів. Січневий ф'ючерс – $932 за тисячу кубометрів.

Вироблення електроенергії за рахунок вітроустановок у Європі минулого тижня забезпечило 21% енергобалансу щодо ЄС після 13% на тижні з 12 по 18 грудня, повідомляє асоціація WindEurope. 

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Довгострокові проєкти у галузі ядерної енергетики посилюють вплив ресурсної федерації московії, якій вдається обходити західні санкції.
15 лютого, 20:53
Економіка
Ресурсна федерація московії остаточно втратила енергетичний ринок Старого світу через воєнну агресію проти України.
10 лютого, 17:18
Опінії
Останній міцний форпост російської корупції – атомна енергетика. Запровадження обмежень проти "Росатому" і прокладок на часі!
09 лютого, 08:37
Економіка
Рим і Триполі уклали важливу стратегічну угоду десятиліття у галузі енергетики на загальну суму $8 мільярдів заради порятунку цілої Європи.
29 січня, 20:28
Світ
Лінднер звернув увагу, що Німеччина спромоглася збудувати новий термінал із приймання скрапленого газу за рекордні вісім місяців.
19 січня, 10:37
Опінії
Хроніки українських фрілансерів
14 січня, 16:25