Європарламент визнав Лукашенка співучасником злочинів Московії

ВІЙНА
14.09.2023, 06:45
Європарламент визнав Лукашенка співучасником злочинів Московії

Європарламент оцінив дії режиму Лукашенка як такі, що можуть прирівнюватися до злочину проти людяності

Європейський парламент у резолюції "Про відносини з Білоруссю" визнав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка співучасником злочинів, скоєних Московією в Україні, зокрема у депортації дітей.

Про це йдеться у резолюції на сайті Європарламенту.

Зокрема у резолюції йдеться, що влада Білорусі бере участь у просуванні Московією мови ворожнечі, дезінформації та пропаганди, "що повторює войовничу риторику Москви".

Парламент ЄС засудив Білорусь за допомогу Московії у війні проти України та вивезення українських дітей з окупованих територій України до Білорусі або через її територію до так званих оздоровчих таборів, де їх піддають примусовій русифікації.

За даними вказаними у резолюції, до Білорусі доправили понад 2 150 дітей.

Європарламент оцінив дії режиму Лукашенка як такі, що можуть прирівнюватися до злочину проти людяності згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду.

Окрім видачі ордера на арешт Лукашенка, парламент закликає Раду Євросоюзу розширити перелік підсанкційних осіб і додати до нього причетних до примусової депортації українських дітей до Білорусі.

Читайте також:
Кримінал
Кремлівський терористичний режим влаштував схему із відчуження майна в українців. Забирати оселі розпочнуть в окупованій Луганщині.
вчора, 12:36
Війна
Постраждало декілька багатоповерхівок та школа. Діти знаходились в захисній споруді
24 березня, 16:44
Опінії
Передайте це хтось Віткоффу, будь ласка.
24 березня, 13:43
Війна
Московити вирішили не панькатися й одразу розпродати нерухомість українців. Той факт, що ордери видані на неокуповані міста, їх не турбує.
23 березня, 16:21
Політика
Станом на лютий 2025 року 19 546 українських дітей депортовані або примусово переміщені до рф.
19 березня, 11:55
Світ
Банда озвірілих фанатиків сіонізму винна у скоєнні низки злочинів проти людяності. Режим Сатаньягу відкидає всі звинувачення на свою адресу.
16 березня, 19:58