Європейці скептично ставляться до перемоги України

ПОЛІТИКА
03 липня, 14:54
Європейці скептично ставляться до перемоги України
Фото: Politico

Поки більшість українців вірять у поразку РФ, населення ЄС налаштоване скептичніше. На Заході не бачать, як Київ здатен перемогти Москву.

Красномовним свідченням слугує нове дослідження від Європейської ради із міжнародних відносин (ECFR). Соціологічне опитування відображає ставлення до російської війни проти України серед громадян 14 країн-учасниць ЄС.

За результатами європейці схильні вважати, що Київ не переможе Москву на полі бою. Від третини до половини опитаних вважають, що війна закінчиться перемовинами, і до 31% (мешканці Греції) вважають перемогу РФ найбільш ймовірною.

З усіх опитаних країн лише в Естонії переважає думка щодо можливості перемоги України (38%). Навпаки, більшість українців (58%) упевнені, — наші захисники зможуть перемогти й що країна може розраховувати на підтримку міжнародних союзників.

Лише 1% українців вважає, що РФ переможе, а 30% вважають найімовірнішим результатом врегулювання шляхом переговорів. Дослідження виявило значні розбіжності у думках серед держав-учасниць ЄС щодо того, як підтримати оборону України, а також щодо вступу Києва до НАТО і ЄС.

Європейці скептично ставляться до перемоги України_1
Європейці скептично ставляться до перемоги України_3
Європейці скептично ставляться до перемоги України_5

Лідери країн-членів НАТО «навряд чи знайдуть внутрішню підтримку розгортання військ» серед населення. Результати вказаного дослідження варіюються у межах від 4% до 22%, де панує схвалення.

Щодо витрат на оборону, то, за даними, більшість європейських держав виступають проти збільшення внесків. Виняток становлять: Польща (53% підтримують збільшення видатків на оборону), Естонія (45%), Швеція (41%) та Німеччина (40%).

Проте більшість європейців усе ж таки підтримують участь у воєнному конфлікті іншими способами, наприклад, шляхом надання технічної допомоги та збільшення постачання зброї та боєприпасів. Лише у Болгарії, Греції та Італії більшість населення — 63%, 54% та 53% відповідно — вважають збільшення постачання боєприпасів та зброї в Україну «поганою ідеєю».

Думки європейців про користь ухвалення членства України в ЄС також розділилися. Найбільш прихильно до цього ставляться Портуґалія, Естонія, Швеція, Іспанія та Польща, а найскептичніше — Німеччина, Болгарія, Чехія та Франція.

Серед українців майже дві третини (64%) вважають, що членство в ЄС так само важливе для майбутнього їхньої країни, як і членство у НАТО. До слова, автори дослідження відверто зманіпулювали запитаннями щодо відмови України від окупованих територій заради євроатлантичної інтеграції.

Європейці скептично ставляться до перемоги України_7

Яке твердить Європейська рада із міжнародних відносин, майже половина українців цілком згодна обміняти території на «збереження незалежності та свободу вибору НАТО і ЄС». Нібито 45% респондентів (а де саме їх опитали? — прим. ред.) згодні на втрату захоплених росією областей в обмін на західний курс, а 26% — воліли б повернути загарбані терени, погодившись на демілітаризацію та позаблоковість.

Будьмо відверті, це безсоромна маніпуляція розрахована на замірювання суспільних настроїв щодо потенційного примусового умиротворення жертви з агресором. Тобто Україну пацифікуватимуть за нас із вами кошт, за життя, кров і піт захисників, мільйони тих, хто лишився в окупації.

Європейці пропонують замість лікування (деокупації та продовження боротьби — прим. ред.) обрати серед трьох варіантів (умовно) тільки один: відрізати ногу, відрізати руку чи зупинитися десь посередині. Варіанти — піти до лікаря, полікуватися, перемогти хворобу — не пропонують.

Пов'язувати в одне ціле «віддати території = зберегти суверенітет» — узагалі абсурд. Як і нібито можливий «торг»: відмовитись від ознак суверенітету, а «добрий» дітовбивця путін віддасть окуповане вже несуверенній, залежній від нього «Малоросії», чого ніколи не буде. 

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, як Тайвань вчиться боронитися за прикладом України. Загроза того, що КНР повторить криваву авантюру РФ, загарбавши сусідню країну, зростає.

Європейці скептично ставляться до перемоги України_9
Європейці скептично ставляться до перемоги України_11
Європейці скептично ставляться до перемоги України_13
Європейці скептично ставляться до перемоги України_15
Читайте також:
Економіка
Накладені урядами західних держав антиросійські санкції не допомагають придушити економічно Москву. Режим путіна досі збагачується.
09 липня, 08:29
Війна
Закон про мобілізацію з новими правками почне діяти з 18 травня.
24 квітня, 17:43
Політика
Під час голосування на Генасамблеї ООН стосовно деокупації палестинських територій Україна утрималась
09:15
Політика
Ізраїльські спеціальні служби могли використати технічні засоби для усунення тисяч бойовиків «Гізболли». У Тель-Авіві свідомо не коментують.
06:00
Політика
Офіс Президента через Верховну Раду (монобільшість) і Кабінет міністрів вгатив у 2022-2023 роках ₴113 мільярдів на дороги. А як же армія?
вчора, 20:32
Політика
Саме агресивні, гібридні провокації Москви спонукали європейські країни приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Загроза не НАТО, а РФ.
вчора, 19:23