Європейці заговорили про власну атомну бомбу, – Bloomberg

СВІТ
22 червня, 17:09
Європейці заговорили про власну атомну бомбу, – Bloomberg
Фото: Aspenia Online

Агресивні дії кремлівського бункерного щура в Україні спонукали європейських політиків відновити дебати щодо власної "ядерної парасольки".

Про це на шпальтах видання "Bloomberg" пише авторитетний німецький аналітик Андреас Клут, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Він стверджує, що за лаштунками Європейського парламенту у Страсбурзі та штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу у Брюсселі точаться бурхливі дискусії щодо необхідності набуття власного ядерного потенціалу.

Їхня мета цілком очевидна – стримування потенційного російського удару власними атомними бомбами, незалежно тактичні вони чи стратегічні.

Європейські учасниці НАТО, як вважається, захищені американською "ядерною парасолькою", до всього у рамках Альянсу діє поділ ядерного арсеналу між 5 країнами: Бельґією, Нідерландами, Німеччиною, Італією та Туреччиною, які вони розміщують на своїй території близько 100 американських боєголовок.

Окремо від американської зброї Франція та Велика Британія мають власні арсенали; але на відміну від Лондона, Париж завжди тримав свої ядерні боєголовки поза єдиною стратегією НАТО, і не є учасником групи ядерного планування.

Ще до російського вторгнення в Україну 24 лютого поточного року європейці, які знаходяться під американською парасолькою, турбувалися з приводу того, що Вашинґтон змістив геополітичний фокус з Атлантики на Тихий океан, зокрема на Китай.

Таким чином, США доводиться підтримувати у належному стані 2 "ядерні парасольки" – і над Європою, і над частиною Азії (Японія, Південна Корея, Республіка Китай); та чи убезпечить подібний шпагат від навіженого кремлівського шантажиста, прогнозувати важко.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", командувач Військово-повітряних сил Німеччини закликав країни НАТО бути готовими до ядерної війни з росією.

Читайте також:
Опінії
Ви думаєте ЗСУ пробачить вам крадіжку 300 млн доларів?!
вчора, 15:55
Новини
Постанова по справі про адмінправопорушення Віктора Борзілова знову з'явилася у реєстрі судових рішень.
12 серпня, 13:55
Економіка
Нардеп Олексій Кучеренко про землетрус у «Нафтогазі»
11 серпня, 11:15
Політика
НБУ видав кредит рефінансування банку президента московського ЦСКА. З березня банк отримав від НБУ понад мільярд гривень
10 серпня, 10:10
Опінії
Сподіваюсь Єрмак не позбавить мене громадянства за критику найвеличнішого.
05 серпня, 12:31
Опінії
Нафтогаз в нинішньому статусі є головною загрозою енергобезпеці України!
31 липня, 13:53