Європейці заговорили про власну атомну бомбу, – Bloomberg

СВІТ
22.06.2022, 17:09
Європейці заговорили про власну атомну бомбу, – Bloomberg
Фото: Aspenia Online

Агресивні дії кремлівського бункерного щура в Україні спонукали європейських політиків відновити дебати щодо власної "ядерної парасольки".

Про це на шпальтах видання "Bloomberg" пише авторитетний німецький аналітик Андреас Клут, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Він стверджує, що за лаштунками Європейського парламенту у Страсбурзі та штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу у Брюсселі точаться бурхливі дискусії щодо необхідності набуття власного ядерного потенціалу.

Їхня мета цілком очевидна – стримування потенційного російського удару власними атомними бомбами, незалежно тактичні вони чи стратегічні.

Європейські учасниці НАТО, як вважається, захищені американською "ядерною парасолькою", до всього у рамках Альянсу діє поділ ядерного арсеналу між 5 країнами: Бельґією, Нідерландами, Німеччиною, Італією та Туреччиною, які вони розміщують на своїй території близько 100 американських боєголовок.

Окремо від американської зброї Франція та Велика Британія мають власні арсенали; але на відміну від Лондона, Париж завжди тримав свої ядерні боєголовки поза єдиною стратегією НАТО, і не є учасником групи ядерного планування.

Ще до російського вторгнення в Україну 24 лютого поточного року європейці, які знаходяться під американською парасолькою, турбувалися з приводу того, що Вашинґтон змістив геополітичний фокус з Атлантики на Тихий океан, зокрема на Китай.

Таким чином, США доводиться підтримувати у належному стані 2 "ядерні парасольки" – і над Європою, і над частиною Азії (Японія, Південна Корея, Республіка Китай); та чи убезпечить подібний шпагат від навіженого кремлівського шантажиста, прогнозувати важко.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", командувач Військово-повітряних сил Німеччини закликав країни НАТО бути готовими до ядерної війни з росією.

Читайте також:
Опінії
Умови путіна будуть не про припинення вогню, а про те, якою має бути Україна. Хтось хоче в ГУЛАГ?
11:43
Опінії
Чому вони і досі продовжують залишатися комунікаційно-організаційно відмороженими?
22 листопада, 17:08
Світ
Позаблокова, нейтральна альпійська держава має зректися свого поточного становища. Нова політична дійсність вимагає докорінних змін.
22 листопада, 08:25
Політика
Фактично, ціна дерегуляції економіки — це більше втрачених на передовій життів наших співгромадян.
20 листопада, 11:14
Опінії
Україна має моральне право відтепер ігнорувати всі норми міжнародного права.
20 листопада, 10:55
Війна
Зеленський заявив, що Україна програє війну, якщо США скоротять допомогу.
20 листопада, 09:55