Юристи адміністрації Байдена закликають його припинити озброювати Ізраїль

СВІТ
30 квітня, 10:50
Юристи адміністрації Байдена закликають його припинити озброювати Ізраїль

Дії режиму Нетаньяху в Газі не відповідають нормам США та міжнародному гуманітарному праву.

Коаліція американських і закордонних юристів — включаючи щонайменше 20 осіб, які працюють в адміністрації президента США — закликає Джо Байдена припинити військову допомогу Ізраїлю, стверджуючи, що його дії в Газі не відповідають нормам США та міжнародному гуманітарному праву.

Про це повідомляє видання Politico.

Найближчими днями юристи планують надіслати листа з обґрунтуванням своєї позиції генеральному прокурору Мерріку Гарленду та головним юрисконсультам адміністрації.

У листі, отриманому виданням, йдеться про те, що Ізраїль порушив закони США, включаючи Закон про контроль над експортом зброї та закони Ліхі, а також Женевські конвенції, які забороняють непропорційні напади на цивільне населення.

До групи, яка підготувала лист, входять нинішні юристи з Департаменту внутрішньої безпеки та Державного департаменту. Наразі його підписали понад 90 юристів, у тому числі з департаментів юстиції, праці та енергетики, а також юристи Європейської комісії та приватного сектору.

Це відбувається в ключовий момент — за тиждень до того, як Білий дім повинен засвідчити Конгресу, що військові дії його союзника з використанням американської зброї відповідають законодавству США або міжнародному праву.

Лист також закликає Міністерство юстиції США перевірити, чи могли громадяни Сполучених Штатів, які служать в ізраїльській армії, скоїти військові злочини, що мають переслідуватися згідно із законодавством США.

Нещодавно Держдепартамент США констатував погіршення ситуації з правами людини через війну у Секторі Газа у своїй щорічній доповіді.

Американські ЗМІ писали, що США розглядають запровадження санкцій проти батальйону ЦАХАЛу «Нецах Єгуда» за порушення прав людини під час операцій на Західному березі.

Водночас США та їхні союзники незадоволені тим, що Міжнародний кримінальний суд може видати ордери на арешт ізраїльських посадовців за перешкоджання доставці гуманітарної допомоги в Газа.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Санкції спрямовані проти осіб, пов'язаних з угрупованням Tzav 9.
15 червня, 15:00
Війна
Кремлівський бункерний дід має понести відповідальність за скоєні ним та його ордою злочини. Голодомор українців Маріуполя — один із них.
14 червня, 06:01
Світ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш додав армію Ізраїлю до глобального списку правопорушників, які вчиняють злочини проти дітей.
08 червня, 13:10
Війна
У День захисту дітей російські окупанти вчинили черговий акт тероризму проти українців.
01 червня, 10:56
Війна
Загарбані ворогом міста і села Херсонщини перебувають під цілковитим контролем Кремля. Найменш захищені верстви — підлітки.
31 травня, 19:23
Мистецтво
Ворог свідомо цілив у символ не лише прифронтового міста, а й усього Запорізького краю. На жаль, скульптура не підлягає відновленню.
26 травня, 10:26