Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами

ПОЛІТИКА
19.06.2022, 12:45
Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами

Бізнесмен-втікач "під шумок" намагається повернути свої активи

За час військової агресії росії проти України майже кожен великий бізнес в країні зазнав втрат своїх активів. Велика кількість підприємств постраждали від обстрілів та зазнають економічних збитків. Так, за даними українського Forbes, з початку війни втратив уже $9,5 млрд Рінат Ахметов. Збитки Вадима Новинського склали $2,2 млрд, Петра Порошенка – $900 млн, Ігоря Коломойського – $800 млн, Віктора Пінчука – $700 млн. Зазнає збитків і бізнес Дмитра Фірташа. Зокрема, лише через руйнування газової інфраструктури його втрати склали близько 1,5 млрд грн.

Проте, є в Україні олігархи, бізнес яких війна дивним чином обходить стороною. Серед них, мільярдер Костянтин Жеваго.

Як не дивно, підприємства олігарха Жеваго, навіть ті, що знаходяться в районах активних бойових дій, не тільки продовжують працювати, але й приносять дивіденди своєму власнику. Більше того, не дивлячись на те, що самого бізнесмена давно немає в Україні й, згідно даних МВС України, він все ще перебуває у розшуку, юристи Жеваго "під шумок" намагаються реалізувати схеми, які допоможуть повернути активи олігарха, втрачені ним ще до війни.

Get Back через чотири роки

Зокрема, "креативні" юридичні консультанти Жеваго винайшли нову схему, покликану повернути контроль олігарха над багатостраждальним ПрАТ "Росава", яке постановою Господарського суду Київської області по справі № 911/2498/18 було визнано банкрутом ще у 2018 році.

Нагадаємо, що після рішення суду Жеваго робив неодноразові спроби повернути підприємство собі. Однак, після призначення все тим же Господарським судом незалежного ліквідатора, олігарх остаточно втратив контроль над "Росавою" та позбавився можливості вільно виводити кошти з підприємства.

Крім того, незалежний ліквідатор почав робити усе, щоб без затягувань реалізувати активи боржника за найбільш об’єктивною вартістю та максимально погасити борги перед кредиторами ПрАТ, в тому числі Національним банком, розмір вимог якого до "Росави" складає понад 5 млрд грн.

Звичайно, це не сподобалось колишньому власнику. І 13 січня цього року, через чотири роки після ухвалення оскаржуваних рішень (!) таке собі ТОВ "ФК "Фінтакт" знову звертається до апеляційного суду з апеляційною скаргою на ухвалу Господарського суду Київської області від 27 листопада 2018 року та постанову цього ж суду від 4 грудня 2018 року в рамках справи про банкрутство ПрАТ "Росава".

Як і слідувало очікувати, ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 19 січня 2022 року у складі суддів Сотнікова С.В., Копитової О.С. та Остапенка О.М. суд вирішує відмовити у відкритті апеляційного провадження.

Але юристи Жеваго, очевидно, не звикли відступати. 14 лютого цього року "Фінтакт" знову звертається до того ж апеляційного суду з аналогічною апеляційною скаргою від 9 лютого 2022 року на ухвалу Господарського суду Київської області від 27 листопада 2018 року та постанову того ж суду від 4 грудня 2018 року в рамках справи про банкрутство ПрАТ "Росава".

І цього разу їм пощастило більше, оскільки ухвалою від 26 травня цього року апеляційний суд таки поновлює "Фінтакту" строк на апеляційне оскарження, відкриває провадження та призначає апеляційну скаргу до розгляду у судовому засіданні вже 15 червня. Головуючим суддею виступить Пантелієнко В.О., а з минулих суддів залишиться тільки Сотніков С.В.

Підводні камені

Здавалося б, нічого дивного –звичайні юридичні процеси. Проте, якщо придивитися, це зовсім не так.

По-перше, звернемо увагу на компанію, яка намагається оскаржити банкрутство ПрАТ "Росава".

ТОВ "ФК "Фінтакт" вже було помічене в гучному скандалі навколо реалізації будинку готелю Військово-Микільського монастиря – пам'ятки архітектури, яка розташована у Києві на вулиці Івана Мазепи, 11.

Торги щодо реалізації цього майнового комплексу відбулися 30 квітня минулого року в рамках виконавчого провадження ВП 63951504 з виконання наказу, виданого Господарським судом Київської області у справі № 911/2498/18 (911/2583/20) про стягнення боргу з ТОВ "ЗВ Ріелті" на користь ПрАТ "Росава".

Нагадаємо, зазначені торги виграла компанія "Перфом Стандарт", яка запропонувала 307,4 млн грн. А ось друге місце посіла ФК "Фінтакт", яка запропонувала аналогічну суму.

Як писав Finbalance, і "Перфом Стандарт", і ФК "Фінтакт" – пов'язані з Костянтином Жеваго компанії. Власником першої є Інна Прилепко, яка працювала на керівній посаді в "АвтоКрАЗ", що належало олігарху.

Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами_1
Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами_3
Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами_5

А бенефіціаром ТОВ "ФК "Фінтакт" значився Дмитро Березовенко, який працював у банку "Фінанси та кредит" Жеваго. Крім того, ФК "Фінакт" відкрили у 2017-му, і її керівниками на той час значилися троє менеджерів мільярдера: Олександр Артеменко, Микола Похилько і Ольга Борисенко.

Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами_7
Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами_9
Юристи – рєшали: як олігарх Жеваго під час війни вирішує проблеми з кредиторами_11

Про перших двох осіб є згадки в даних Агентства зрозвитку інфраструктури фондового ринку. Так, Артеменко очолював одне з відділень банку Жеваго "Фінанси та Кредит", а Похилько був зазначений у тому самому банку як контактна особа. У той же час Борисенко заснувала юридичну компанію олігарха "Фінанси і кредит Лекс Груп".

По-друге, звертаємо увагу, що ТОВ "ФК «Фінтакт", схоже, взагалі не бентежить відповідність власних дій нормам матеріального та процесуального законодавства, а саме безпідставному пропуску строків оскарження та наявності права компанії взагалі оскаржувати будь-які рішення у справі № 911/2498/18 про банкрутство "Росави". "Фінтакт" не має статусу кредитора ПрАТ "Росава" та, відповідно, учасника провадження у справі про банкрутство підприємства, оскільки з грошовими вимогами до нього компанія не зверталося на жодній стадії.

ФК "Фінтакт" подає апеляційні скарги на судові рішення 2018 року, тобто після спливу всіх встановлених законодавцем строків на оскарження судових рішень та намагається вигадати підстави для поновлення цих строків, незважаючи, на те, що оскаржувані нею ухвала та постанова Господарського суду Київської області в рамках справи про банкрутство ПрАТ "Росава" були у відкритому доступі в ЄДРСР ще з 2018 року.

Крім того, як ми вже зазначали, ТОВ "ФК "Фінтакт" є переможцем торгів з реалізації будинку готелю Військово-Микільського монастиря, які відбулися ще 30 квітня минулого року. Тобто, як мінімум з квітня 2021 року "Фінтакту" відомо про справу № 911/2498/18 про банкрутство "Росави".

Таким чином, опальний мільярдер за допомогою своїх "юристів-рєшал" намагається відмінити процедуру банкрутства та ліквідації ПрАТ "Росава", яку сам же й запустив більше чотирьох років тому, щоб повернути контроль над підприємством, заблокувати продаж активів та погашення кредиторських вимог і знову почати виводити з "Росави" кошти за допомогою чорних схем, ігноруючи багатомільярдні борги перед кредиторами, в тому числі і державою.

Одночасно суд, поновлюючи справи через чотири роки, при наявності у кредиторах підприємства НБУ, податкової та соцстраху, у військовий час захищає інтереси опального бізнесмена.

Залишається сподіватися, що війна змінила правила гри, і наша судова система не дозволить олігархам та їх недобросовісним юристам займатися процесуальним тероризмом на шкоду інтересам держави. Адже у часи, коли влада України всіма силами прагне знайти кошти на захист держави та її післявоєнну відбудову, такі бізнесмени як Жеваго продовжують думати лише про власні кишені, геть ігноруючи і потреби людей, і потреби знекровленої країни. Як то кажуть "кому війна, а кому мати рідна".

Джерело

Автор : Микола Ткачук
Читайте також:
Кримінал
Також НЕК "Укренерго" збагатили Коломойського на 1,4 млрд грн
29 серпня, 10:51
Блоги
У реєстр олігархів не внесено жодного прізвища, оскільки Україна перебуває у стані війни.
11 серпня, 07:39
Опінії
Було б дуже чудово для України, аби ще зірка Єрмака і Татарова закотилася до бісової матері. Тоді б уроборос корупції зник сам собою...
01 червня, 20:53
Виміри
А українцям зелена сволота, яка окупувала Україну, пропонує підвищити тариф на електроенергію.
24 квітня, 16:03
Політика
Коломойський увійшов до рейтингу мільярдерів Forbes як громадянин Ізраїлю
04 квітня, 17:12
Політика
Як одіозний олігарх Юрушев хоче взяти під контроль національне багатство України
06 березня, 15:52