Юристи, журналісти, громадські діячі закликають Венедиктову припинити переслідування Стерненка
«Хороший проукраїнський діяч — мертвий проукраїнський діяч. Цей ланцюг повинен бути розірваний».
Юристи, журналісти, громадські діячі, політики та просто небайдужі громадяни розмістили на сторінці у Сергія Стерненка, якому Генпрокурор Венедиктова обіцяє вручити підозру будь-якою ціною, звернення до неї з вимогою припинити політичні переслідування в Україні.
«Товаришка Венедіктова заявляє, що за смерть нападника має бути покарання захиснику. Зрозуміли? Позбавили життя агресора, захистили себе, народ, країну - за уявленнями про право цієї товаришки, вас чекає тюрма».
Про це пише сторінці у Фейсбук адвокат Віталій Коломієць.
«Тут не йдеться, що вона не орієнтується в праві, мова виключно про демотивацію війська, волонтерів, добровольців і громадянського суспільства в цілому. Демотивація тих, з ким ані Янукович, ані путінська Росія справитися не змогла.
Будьмо готові. Гідність важливіша за ГРВІ», – зазначив юрист.
«На Сергія Стерненка нападали тричі, поліція «загубила» речові докази у справі, а нападник, що вчиняв замах востаннє – втік закордон і не оголошений в розшук. Досі», – пише Центр прав людини.
«Але пані Венедіктова заявляє, що підозра має бути саме Стерненку, тобто за смерть нападника має бути покарання захиснику. Ось що буває, коли генпрокурор не знається на законі (ч. 5 ст. 36 ККУ), який дозволяє оборону без обмежень у випадку нападу групи озброєних осіб» – йдеться в дописі Центру прав людини.
«Хороший проукраїнський діяч — мертвий проукраїнський діяч. Доведено всією колоніальною і всією новітньою історією України. Цей ланцюг повинен бути розірваний», – пише Айдер Муждабаєв, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR.
«Венедіктова знову заявила, що «по Стерненку підозра буде в будь-якому разі».
Від початку російської агресії в Україні скоєно масу замахів на українських активістів. Однак, Венедіктову цікавить покарання українських активістів, а не російських кілерів. Чому? Як співає московський гурт: «За намі Рассєя, Мацква і Арбат». Доспівається товариш Венедиктова», – вважає Павло Подобєд, екс-співробітник Інституту національної пам'яті.