Ювелір, який підкорив світ інтелектом і вишуканим смаком

31.05.2023, 16:09
Ювелір, який підкорив світ інтелектом і вишуканим смаком
Фото: Останній Бастіон

Жахливий інтроверт, мізантроп, дивак-затворник... Так характеризують відомого ювеліра, у чергу до якого стають Рокфеллери, Баффети, Трампи.

Джоел Артур Розенталь є людиною-загадкою. Він ніколи не давав інтерв'ю, ніколи прямо не розмовляв із клієнтами, а його фірмова крамниця не торгує ювелірними виробами, хоча сам чоловік – не просто фаховий ювелір, але митець.

Крім того, людей, котрим він готовий продати якесь зі своїх творінь під брендом "J.A.R.", Джоел відбирає особисто і ретельно. В його загадковості та незвіданості приховується левова частка інтересу з боку покупця на адресу ювеліра.

Пан Розенталь народився влітку 1943 року у нью-йоркському районі Бронкс, мати – вчитель, батько – листоноша. Хлопчик із дитинства мав дивовижний інтелект, йому вдалося закінчити з відзнакою Гарвардський Університет.

У цьому найпрестижнішому вищому навчальному закладі світ він вільно опанував кількома європейськими мовами, зокрема французькою та нідерландською. Здавалося б, Джоел міг зробити шикарну кар'єру, але вибрав інший шлях, ставши ювеліром, ґенієм-самоуком.

У 1980-х роках він витратив майже десятиліття на створення перших трьох кілець у формі метеликів, які випадково побачив редактор журналу "Vogue". Після того, як знімки опинилися на шпальтах, Розенталь прокинувся одним із найвідоміших ювелірів зі світовим ім'ям.

Нетривала робота продавцем у нью-йоркському бутику "Bulgari" змусила його замислитися над переїздом до Європи. Вже наприкінці 1970-х років Джоел оселяється у Парижі, де став розробляти вироби з доступних матеріалів: корал, місячний камінь і мініатюрний діамант.

Швидкий успіх завдяки "Vogue" змусив Розенталя-самоучку відкрити непримітний салон на Вандомській площі, 7, де він досі приймає своїх клієнтів. Зустрітися з майстром віч-на-віч неможливо, ну, хіба що вам йому порекомендує хтось із президентів чи клану Рокфеллер.

Ювелір, який підкорив світ інтелектом і вишуканим смаком_1
Ювелір, який підкорив світ інтелектом і вишуканим смаком_3

Багато хто вважає Розенталя жахливим інтровертом, мізантропом і взагалі диваком-затворником; однак громадська думка не заважає йому створювати безперечні шедеври. Улюбленими об'єктами втілення в камінні є квіти та метелики, тому преса на власний розсуд уславила його почесним званням "Фаберже нашого часу".

У 1994 році його компанія "J.A.R." виготовила браслет "Parrot Tulip" із чистого золота з діамантами та гранатом (у 2014 році виріб продали на аукціоні за 3,25 мільйона швейцарських франків!). У 2002 році у Лондоні відбулася перша публічна виставка, присвячена талановитому майстру-ювеліру, де відвідувачам презентували 400 коштовних експонатів, переважно позичених їхніми власниками.

«Це було несподівано, я зробив усе, що міг, аби убезпечити себе від того, що відбувається у світі, бо не люблю бути у центрі уваги. Але фурор, який здійснили мої вироби, був вартий того», – лаконічно прокоментував Джоел участь у виставці.

Водночас, як уже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", уродженець Дніпра, який заснував совєцьку Школу концептуалізму помер на 90-му році життя у своєму будинку у Нью-Йорку. Днями художник-концептуаліст Ілля Кабаков відійшов у вічність.

Ювелір, який підкорив світ інтелектом і вишуканим смаком_5
Читайте також:
Опінії
ШІ оживив твори класичного живопису
30 березня, 14:27
Світ
Живописець доби Романтизму, один із найталановитіших пейзажистів Західної Європи знову у центрі уваги. Причина — віднайдення його картини.
26.09.2023, 19:45
Некролог
На 72-му році життя від раку помер маестро електронної музики з Японії, який отримав нагороди "Оскар", "Ґреммі" та "Бафта".
02.04.2023, 18:54
Виміри
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб
21.04.2022, 12:39
Полтава
ГО “Художників “Пектораль” та Арт-центр ZELO сформували школу естетичного виховання для дітей внутрішньопереміщених осіб.
12.04.2022, 14:55
Життя
Гігантський музичний інструмент було створено стараннями японців
25.12.2021, 18:53