З днем народження, Тарасе!

ІСТОРІЯ
09 березня, 10:36
З днем народження, Тарасе!

Він усе знав ще два століття тому, а його слово — гостре і влучне. Він завжди був з нами — на барикадах Майдану й окопах на фронті.

Тарас Григорович Шевченко (9 березня 1814 року — 10 березня 1861 року) — без жодного перебільшення геній і пророк Української Нації. Безперечно, він — одна із найвидатніших постатей нашого народу; загадку феномену особистості Шевченка досі нерозгадано!

Постать Тараса Григоровича повсякчас гуртувала українців від Сян до Дону і від Карпат аж по Кавказ, як наголошував його палкий, ідейний послідовник Микола Міхновський. Дивним чином, Шевченко — завжди сучасний і завжди доречний наперекір примхливій долі.

Його заповіт став нашим дороговказом під час Революції Гідності. Його образ замайорів на стягах і щитах української молоді, а його слово і зараз продовжує бути опорою та натхненням у нашій боротьбі:

Борітеся — поборете! Вам Бог помагає...

Сьогодні, 9 березня, ми разом віддаємо шану великому Генію. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів, а все його життя і творчість були присвячені українському народу, якому судилося постати проти поневолювачів заради власної свободи.

Поет мріяв про ті часи, коли Україна буде самостійною, ні від кого незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться та всебічно плекатимуться українська мова, українська культура, українські звичаї та історія Української Нації, а люди будуть щасливими. Шевченкова творчість — невичерпне джерело мудрості.

Написані понад століття тому поетичні та прозові рядки Тарасовою рукою актуальні й по нині; не дарма ж він став символом боротьби багатьох українців за свободу. У дні потрясінь, революцій та війни Шевченків «Кобзар» є українською національною Біблією, у ньому знаходимо силу, віру і наснагу.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що Шевченка у світі знають краще за Пушкіна. Але саме працями діячів так званої російської літератури зачитуються досі західні інтелектуали, бо вважають, що зможуть пізнати душу москалів.

Аматорський гурток міста Бахмута, який брав участь у постановці вистави за п'єсою Тараса Шевченка «Назар Стодоля» (Катеринославська губернія, 1911)
Аматорський гурток міста Бахмута, який брав участь у постановці вистави за п'єсою Тараса Шевченка «Назар Стодоля» (Катеринославська губернія, 1911)
Читайте також:
Мистецтво
На 76-му році життя помер один із найвідоміших рок-музикантів XX століття — Оззі Осборн.
22 липня, 21:24
Позиція
«Я тимчасова, але ідея, яку я сповідую, — вічна, тому що це ідея Нації як самодостатнього суб'єкта світової історії»
19 липня, 10:10
Історія
Вона запам’яталася як непримиренна опозиціонерка радянської, а згодом і путінської влади, яскрава, неординарна політикиня.
12 липня, 14:05
Життя
Сьогодні святкує свій день народження генерал-полковник Петро Шатковський
12 липня, 09:05
Життя
Політична партія «Дія» вітає з ювілеєм видатного українського музиканта, піаніста-віртуоза Сергія Горюновича.
11 липня, 11:00
Історія
10 липня 2006 року загинув один із найбільш харизматичних і водночас контраверсійних чеченських лідерів Шаміль Басаєв.
10 липня, 22:31